به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی رکنا، شهرداری تهران بیش از 65هزار کارمند و پرسنل دارد که حضور آنها در شرکت، مناطق، سازمان و معاونت های شهرداری می تواند آنها را در معرض ابتلا به بیماری کرونا و به افزایش شیوع این ویروس کشنده منجر شود.

ابلاغ دورکای پرسنل سازمان ها  و شرکت های تابعه شهرداری

غلامحسین محمدی، مشاور شهردار و رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در این باره به خبرنگاران گفت: پیروز حناچی، شهردار تهران طی بخشنامه ای دورکاری پرسنل سازمان ها و شرکت های تابعه شهرداری را ابلاغ کرده است. برخی از مشاغل در شهرداری 24ساعته است و دورکاری آنها امکان پذیر نیست. توصیه شده بود بخش های اداری با نظر مدیران نسبت به دورکاری کارکنان اقدام کنند و تا 15فروردین ماه این دورکاری ادامه یابد و شاهد کمترین حضور کارکنان شهرداری خواهیم بود.

رعایت شرایط شرعی تدفن متوفی برای کرونایی ها طبق دستور رهبری

او با اشاره به اقدامات سازمان بهشت زهرا، افزود: به دلیل فرهنگسازی گسترده شاهد پنجشنبه و جمعه آرامی در تاریخ 50ساله بودیم و قابل تقدیر است. تدفین متوفیان مبتلا به کرونا طبق پروتکل های وزارت بهداشت انجام می شود. مسئولین سازمان بهشت زهرا مباحث شرعی را پیرو فتوای مقام معظم رهبری رعایت می کنند. فردی مسئول شده بر اقدامات شرعی تدفین و کرامت خانواده های محترم نظارت کامل داشته باشد. هر فردی می تواند در قطعه ای که از قبل خریداری کرده یا مناسب می داند با رعایت بهداشتی دفن می شود. در بسیاری از کشورهای دنیا این تجهیزات برای تدفین با سرعت وجود ندارد.

توقف فعالیت مترو برای مبارزه با کرونا

محمدی با اشاره به توقف مترو و تعطیلی بوستان ها گفت: روزهای اول با هماهنگی وزارت بهداشت به تعطیلی اماکن اقدام کردیم و در ادامه نیز باید با ارکان مختلف هماهنگی های لازم را انجام می دهیم و پیشنهاد هایمان را ارائه می کنیم و تا حدود بسیاری به نتایجی هم رسیدیم و در حال انجام مذاکرات هستیم.

او افزود: تعطیلی حمل و نقل عمومی در اختیار شهرداری نیست و پیشنهادات بسیاری در این خصوص دادیم و منتظر تصمیم آنها هستیم. امیدوارم کاهش استفاده توسط شهروندان جدی گرفته شود. ما ضدعفونی را انجام می دهیم.

بسته شدن  بوستان های پایتخت

محمدی برای تعطیلی بوستان ها نیز گفت: این موضوع نیاز به هماهنگی های فرابخشی دارد. البته در جلسه ستاد مبارزه با کرونای شهرداری با شهردار نظر بر تعطیلی بوستان های جنگلی بود. تلاش می کنیم با اجماع نظر بوستان ها را تعطیل کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟