به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، سرپرست هلال احمر امروز اعلام کرد : "در ۴ روز گذشته، ۹۷۰ هزار خودرو از ۱۳ استان کشور خارج شدند. اگر هر کدام از این خودروها تنها ۳ نفر سرنشین داشته باشند نزدیک به ۳ میلیون نفردر سطح کشور در ۴ روز جا به جا شدند. در تب سنجی از این تعداد مسافر، ۲۴۰۰ نفر علائمی از کرونا داشتند"

سوال شهروندان این است که بعد از شناسایی این مسافران مشکوک به کرونا ، این افراد چه سرنوشتی پیدا می کنند؟ رها می شوند تا به ادامه سفر خود بپردازند یا به مراکز درمانی  منتقل می شوند؟ سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا ویروس به این سوالات پاسخ داد.

کیانوش جهانپور در خصوص سرنوشتی که بعد از شناسایی این افراد مشکوک در ورودی شهرها پیدا می کنند به خبرنگار اجتماعی رکنا گفت : این افراد از همان محل به مراکز درمانی منتقل می شوند و مورد ارزیابی اولیه قرار می گیرند و نسبت به نوع علائم بیماری در خصوص نحوه ادامه درمان آنها همانند دیگر افراد مشکوک به کرونا در کشور اقدام می شود.

وی تاکید کرد: امسال جاده های شلوغ  نداشتیم . 50 درصد کاهش سفر نوروزی داشتیم ولی این تداوم کاهش سفر باید ادامه یابد در غیراینصورت با اوج خطر کرونا نزدیک می شویم. مردم از خانه ماندن امسال خسته نشوند و صبوری کنند.

جهانپور در پایان گفت : خوشبختانه اکثریت مردم مبحث کرونا را جدی گرفته اند و سفر را برای خود ممنوع کرده اند و حتی به نظر می رسد مردم ایران نیاز به برخوردهای قهری که در کشورهای دیگر برای کنترل تردد افراد صورت گرفته است را نیاز ندارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟