به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، سرپرست هلال احمر امروز اعلام کرد : "در ۴ روز گذشته، ۹۷۰ هزار خودرو از ۱۳ استان کشور خارج شدند. اگر هر کدام از این خودروها تنها ۳ نفر سرنشین داشته باشند نزدیک به ۳ میلیون نفردر سطح کشور در ۴ روز جا به جا شدند. در تب سنجی از این تعداد مسافر، ۲۴۰۰ نفر علائمی از کرونا داشتند"

به نظر می رسد با این خبر تنها گفتن سفر غیرضروری نروید و در ورودی شهرها تب سنجی صورت بگیرد چاره کار نیست و باید فکری و تدبیری تازه اندیشید با توجه به اینکه از روزهای آینده افرادی که به هشدارها برای راهی جاده نشدن توجه ندارند بیشتر خواهد شد.

در خصوص اینکه ستاد ملی مبارزه با کروناویروس برای ممانعت از سفرهای غیرضروری مردم برنامه تازه دارد یا خیر سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کروناویروس چنین گفت:  50 درصد سفرهای نوروزی کاهش یافته است از نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا ویروس در این شرایط این میزان کاهش سفر کافی نیست ولی همین نشان دهنده این جمع کثیری از هموطنان به هشدارها  توجه کرده اند و راهی سفر نشده اند. البته باید تاکید کنم که اگر مردم تصور کنند که همین میزان صبر در سفر نرفتن کافی است و می توانند بعد از چند روز صبوری کردن و سفر نرفتن راهی جاده شوند یا به تردد های شهری غیرضروری بپردازند و صله رحم را از سر بگیرند و یا حتی برای تفریح به طبیعت بروند و این حصار را بشکنند قاعدتا بین 7 تا 14 روز دیگر نتیجه معکوس و گسترش خطرناک کروناویروس را شاهد خواهیم بود. امیدوارم مردم صبوری کنند. با احترام به بزرگتر ها  دیگران دید وبازدید ها را کنار بگذارند و به منازل بزرگان خانواده مراجعه نکنند و فکر نکنند چون خودشان علائم کرونا ندارند پس نمی توانند ناقل باشند.

وی تاکید کرد: مردم به سلامت  هموطنانشان در شهرهای دیگر و بخصوص شهرهای توریستی احترام بگذارند و سفر نکنند و با این همراهی مردم مسیر شکست کرونا را هر روزهای آینده هموارتر کنیم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟