هتل ها در حال ضد عفونی شدن هستند / دستوری برای پذیرش نکردن مسافران داده نشده است

جمشید حمزه‌زاده رییس جامعه هتلدارن ایران در گفت‌وگویی با اشاره به افزایش کنلسی رزرو هتل‌ها به دنبال سرایت ویروس کرونا به ایران بیان کرد: همه هتل‌ها، پیش از آنکه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دستورالعمل بهداشتی مقابله با ویروس کرونا را ابلاغ کند، وارد عمل شده و مراقبت‌های بهداشتی را آغاز کرده‌اند. از مراکز اقامتی خواسته‌ایم تمام تجهیزات را ضدعفونی کنند و توجه جدی در وضع موجود داشته باشند.

حمزه زاده با بیان این‌که کنسلی هتل‌ها مطابق با بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی انجام می‌شود و هنوز وضعیت اضطراری اعلام نشده است که طبق آن کنسلی‌ها را اعمال کنیم، تاکید کرد: شرایط فورس‌ماژور را دولت‌ها تعیین می‌کنند تا قبل از آن، هتل‌ها و سایر مراکز خدمات گردشگری نمی‌توانند چنین وضعیتی را اعلام کنند. به اضافه این‌که شرایط فورس‌ماژور در دستورالعمل‌ها تعریف شده و هر وقت اعلام کننند ما مطابق آن رفتار می‌کنیم و پول مردم را برمی‌گردانیم.

او درباره اعمال محدودیت در پذیرش مسافر با توجه به سرایت ویروس کرونا در پهنه جغرافیایی بیشتری از کشور، اظهار کرد: هیچ محدودیتی در پذیرش مسافر تعیین نشده است. ذات هتل مهمانپذیری است، در نتیجه نمی‌تواند از پذیرش مسافر خودداری کند.

رییس جامعه هتلدارن ایران درباره خودداری برخی هتل‌ها در تهران از پذیرش شهروندان برخی شهرها و استان‌های مبتلا به ویروس کرونا، گفت: نپذیرفتن مسافرانی از استانی خاص به هیچ وجه توجیه ندارد. نه تنها جامعه هتلداران ایران، بلکه اتحادیه هتلداران ایران هم از هتل‌ها چنین خواسته‌ای نداشته است. ما فقط از آن‌ها خواسته‌ایم موارد مشکوک را به مراکز بهداشتی اطلاع دهند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟