مردم دنبال مواد ضد عفونی کننده نگردند / بهترین ضدعفونی کننده در برابر کروناویروس مایع دستشویی

دکتر اشرف سادات شاه ولایتی شیمیست ،دانشیار رشته شیمی آلی، رئیس گروه شیمی دانشگاه آزاد واحد یادگار امام  در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی رکنا، در خصوص تفاوت کرونا ویروس با سایر ویروس ها گفت : طول عمر این ویروس متفاوت با  دیگر ویروس های مشابه است  چراکه بعد از خارج شدن از بدن بین 2 ساعت الی 9 روز دوام پیدا می‌کند که همین مسئله باعث مشکلات زیادی شده است. بنابراین بهترین راه ،قوی کردن سیستم ایمنی بدن است.

با شادی و اضطراب نداشتن به نبرد کرونا بروید

وی ادامه داد: افراد هر چقدر هم پرهیز کنند، امکان این مسئله که ویروس وارد بدن افراد شود وجود دارد منتهی در بدن یک شخص ممکن است مشکلی ایجاد نکند اما در بدن فرد دیگر باعث بیماری شود. بنابراین بالا بودن سیستم ایمنی بدن بیشترین نقش را در مبتلا شدن یا نشدن افراد دارد. سیستم ایمنی نیز با شادی، اضطراب نداشتن و... افزایش پیدا می‌کند. همچنین نباید غذاهای فست فودی خورد.

دکتر شاه ولایتی با بیان اینکه بر خلاف بعضی از افراد که طب سنتی را رد می‌کنند من موافق آن هستم تصریح کرد: هرچه ما طبع گرم تری داشته باشیم و از آویشن،نعنا، زنجبیل، دارچین استفاده کنیم مقداری در مقابل بیماری ایمن تر می‌شویم.

بهترین ضد عفونی کننده ،مایع دستشویی

این استاد دانشگاه درباره این موضوع که ضد عفونی کننده در کشور کم شده است و مردم چگونه می‌توانند برای خود در خانه ضد عفونی کننده تولید کنند، تشریح کرد: بهترین ضد عفونی کننده مایع دستشویی است چراکه جدار خارجی کرونا ویروس لیپید بوده و وقتی در معرض مایعات شوینده قرار می‌گیرد پس از چند ثانیه از بین می‌رود. فلذا هنوز به آن نقطه نیز نرسیده ایم که صابون و مواد شوینده کم شود.

این شیمیست در پایان با بیان اینکه مواد شوینده از الکل نیز قوی تر هستند خاطرنشان کرد: بهرتین راه نیز برای مقابله این است که وقتی می‌خواهیم بیرون برویم از دستکش های یک بار مصرف استفاده کنیم همچنین لزومی ندارد که نوع لاتکس را استفاده کرد. بعد از وارد شدن به خانه نیز سریع دست خود را بشورد.

خبرنگار: علی چاهه

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟