به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی رکنا، قم شهری توریستی است. تهران به عنوان پایتخت مرکزیت تمام ادارات و مراکز خاصی است که مردم از تمام شهرهای کشور برای حل مشکلات اداری خود به تهران مراجعه می کنند. رفت و آمد روزانه از تهران به قم و برعکس  کم نیست و این مسئله اهمیت نظارت دقیق بر رفت و آمدها بین این دو شهر را در شرایطی که کروناویروس در قم شیوع پیدا کرده است بالاتر می برد.

زهرا صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون محیط زیست، سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران درخصوص کنترل تردد در تهران تاکید کرد: این موضوع از حیطه کاری ما خارج است اما حتما استانداری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مسئولان ذیربط در مورد این مسئله تمهیداتی می اندیشند تا کرونا با کمترین هزینه کنترل شود. باید عوامل مختلف ابتلای دو شهروند قم به کرونا بررسی و طریق ابتلای آنها مشخص شود. بهتر است در این شرایط کمترین تردد  بین تهران ، قم و شهرهای مجاور انجام شود و از ترددهای غیرضروری جلوگیری شود تا مشکل گسترده تر نشود .

زهرا نژاد بهرام،  با اشاره به این که مدیریت بحران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید به مبحث پیشگیری کروناویروس در شهرهای دیگر کشور و پایتخت  ورود پیدا کنند، به خبرنگار اجتماعی رکنا گفت: تهران کلانشهر است و روزانه هزاران نفر به تهران تردد دارند به همین دلیل باید تمهیدات لازم از طرف نهادهای مربوطه برای تردد به تهران انجام شود. شهرداری نیز آمادگی خود را برای همکاری با تمام دستگاه ها اعلام می کند.

او با بیان این که معمولا ستاد بحران باید به این امور رسیدگی کند، تاکید کرد: در گذشته شهردار می توانست در ستاد بحران تصمیم گیری کند اما در حال حاضر شهردار یک عضو از ستاد بحران است. از شهردار پیگیری خواهم کرد تا از ستاد بحران کنترل تردد به تهران را درخواست کند.

ورود کرونا به ایران، بحرانی نیست

و اما مدیران  سازمان مدیریت بحران کشور در پاسخ به سوال خبرنگار رکنا در خصوص تمهیداتی که تاکنون برای ممانعت ورود کروناویروس به  شهر تهران صورت گرفته است چنین پاسخ دادند: مدیریت تمام موارد را باید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام دهد در  شرایط بحرانی قرار نداریم و ورود کروناویروس تاکنون وضعیت بحران را در ایران ایجاد نکرده است .

درخصوص میزان هماهنگی های سازمان مدیریت بحران برای جلوگیری از درگیر شدن دیگر استان های کشور با این ویروس کشنده چنین گفته شد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مدیریت این امر را برعهده دارد.

خبرنگار: پریسا هاشمی

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟