دکتر غزاله کشوادی متخصص بیماری های عفونی، گرمسیری و تبدار در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی رکنا، درباره افراد مبتلا به ویروس کرونا اظهار کرد: تا این لحظه اطلاعاتی که وجود دارد این است که آن دو فرد به ویروس کرونا مبتلا شده اند اما برای اینکه مطمئا شویم، همان ویروس کرونای چینی است باید آزمایش های تکمیلی انجام شود.

وی ادامه داد: کرونا بیماری مسری است که شاید افراد در ابتدا علامت های آن را نداشته باشند اما امکان انتقال آن وجود دارد. با توجه به اینکه در کشور ما کرونا اپیدمی نشده است، توصیه می‌شود افراد یک ماسک معمولی را در مراکز عمومی مثل مترو و اتوبوس استفاده کنند همچنین باید گفت نیاز جدی به ماسک های N95 نیست چرا که آنها را باید در مواجه مستقیم با بیمار استفاده کرد.

این متخصص بیماری های عفونی خاطرنشان کرد: افراد محلول های ضد عفونی کننده را با خود داشته باشند یا اگر به آب و صابون دسترسی داشتند، مدام آنها را بشوند. همچنین سعی کنیم مواد غذایی مطمئن را استفاده کنیم و کسانی که مواد غذایی بسته بندی شده استفاده نمی‌کنند حتما غذا، گوشت مرغ و تخم مرغ را به خوبی بپزند.

دکتر غزاله کشوادی در پایان بیان کرد: اگر مبتلا به یک بیماری تنفسی شدید و با آبریزش بینی دارید حتما از ماسک استفاده کنید و ترشحات بینی خود را با دستمال بگیرید. همچنین اگر تب داشتید  سریعا به دکتر مراجعه کنید.

خبرنگار: علی چاهه

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟