به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، دکتر فرهاد هنجنی، رییس انجمن پوست متخصصین پوست ایران از برگزاری نوزدهمین کنگره سالیانه انجمن متخصصین ایران ۲۵ تا ۲۷ دیماه ۹۸ در هتل المپیک تهران خبر داد. دکتر هنجنی با بیان این مطلب افزود: در کنگره امسال سعی شده است از تجارب علمی و انفرادی متخصصین پوست برای تشخیص و درمان‌ بیماری های رایج  پوستی در ایران مورد استفاده قرار گیرد.

دکتر هنجنی گفت: در قسمت مربوط به دستیاران تخصصی پوست، گزارش موردی یا همان  (Case Report) توسط دستیاران مورد بررسی قرار خواهد گرفت و یک هیات ژوری متشکل از متخصصین داخل و خارج کشور پنج نفر برتر این رویداد را انتخاب و جوایزی به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در ادامه افزود: در این کنگره بالغ بر پانزده سخنرانی توسط مدعوین از موضوعات کلینیکال تا سرجیکال درماتولوژی  به صورت plenary session طی سه روز کنگره ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حین کنگره ۹ پنل تخصصی از جمله پنل واکسن HPV ، درماتوپاتولوژی، طب بازساختی در درماتولوژی، جراحی پوست، بیماری های مو،  Fat Grafting و  PRP

برگزار می شود.

وی همچنین یاد آور شد در دومین روز از برگزاری کنگره به درخواست معاونت بهداشتی وزارت بهداشت، کمیته کشوری سالک جلسه ای برای به روز رسانی دستورالعمل درمان سالک برپا و تشریع خواهد شد که شرکت عموم‌ متخصصان برای بحث، تبادل نظر و انتقال تجربه، آزاد خواهد بود. دکتر هنجنی در ادامه افزود: مجمع عمومی انجمن متخصصین پوست ایران، در نظر دارد در این مراسم از پیشکسوتان و فعالان انجمن تقدیر بعمل آورد و یکی دیگر از برنامه های این انجمن از سایت جدید نشریه انجمن به طور رسمی رونمایی خواهد شد.

وی افزود: کارگاه های متنوعی شامل اسکلروتراپی، تزریق فیلر ها، لیزر درمانی، لیفت با نخ و تزریق چربی، همه روزه یا بطور همزمان در این کنگره گنجانده شده است.

رییس انجمن متخصصین پوست ایران گفت: در حاشیه کنگره امسال همانند همیشه، نمایشگاه تجهیزات پزشکی، آرایشی- بهداشتی در کنار برنامه علمی کنگره برپا است. همچنین از دیگر برنامه های این کنگره توجه  به توریسم درمانی موردنظر خواهد بود.

وی در پایان افزود: تلاش خواهد شد که برنامه پخش زنده سخنرانی ها و کارگاه ها امکان‌ پذیر باشد، همچنین برنامه تقدیر از عکس های ارسالی و مقالات برتر چاپ شده در نشریه انجمن نیز در این کنگره معرفی شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟