خواهرم و شوهرش راهنمای زندگی ام شدند و این احساس مسئولیت بیش از حد آنها کار دستم داد. برایم تعیین تکلیف می کردند این کار را انجام بده و این کار را انجام نده.

هرجا به حرف شان گوش می دادم اوضاع خوب بود و هر جا که می خواستم به سلیقه و نظر خودم باشم خار چشم شان می شدم. سر همین مسائل و اختلاف هایی که با خواهرم و شوهرش پیدا کردم آنها با غیظ و ناراحتی در حضور همسرم از من بد می گفتند و تمام اسرار زندگی قبل از ازدواجم را روی دایره ریختند.

همسرم درباره تک تک گفته های آنها از من توضیح می خواست و من هم که معتقد بودم مسائل زندگی دوران مجردی ام به او ربطی ندارد پاسخش را نمی دادم.

اختلاف های ما روز به روز بیشتر شد و قهر من با خواهرم و دامادمان نیز این مساله را تشدید می کرد. یک روز هم به سیم آخر زدم و به همسرم گفتم اگر مرا نمی خواهی بیا برویم و طلاق توافقی بگیریم. همین حرف را گفتم و بله گفتم.

به همین راحتی و البته به خاطر غرور و خودخواهی از هم جدا شدیم. بعد از این ماجرا تا مدتی با خانواده ام درگیر بودم و برای این که آرامش پیدا کنم بیشتر تنها بودم. در این مدت خانواده ام اصرار داشتند برایم زن بگیرند.خیلی با خودم فکر کردم و حتی چندبار هم به همسرم زنگ زدم.سر هردوی مان به سنگ خورده و قصد داریم زندگی مان را از نو شروع کنیم. اما نمی خواهم ریش و قیچی را دست خانواده خودم و اطرافیان همسرم بسپارم. آنها با غرور و لج بازی شان در طلاق ما نقش داشته اند و مدیریت این شرایط کمی سخت به نظر می رسد. به مرکز مشاوره آمده ام از آقای دکتر کمک بخواهم.

جالب است من و همسرم تازه فهمیده ایم چقدر عاشق و دلباخته هم هستیم و بدون همدیگر نمی توانیم زندگی کنیم.

گفتگو با کارشناس:

دکتر حمید نجات - مشاور خانواده و استاد دانشگاه

دکتر حمید نجات ،روانشناس و استاد دانشگاه درباره این ماجرا به رکنا گفت:

ازدواج یک انتخاب بسیار مهم است وپیش نیازهایی لازم دارد که توجه به آن بسیار ضروری است.

مدرس معارت های زندگی افزود:بلوغ روانی و عاطفی از پیش نیازهای اصلی ازدواج است.

دکتر نجات افزود:بلوغ روانی در ازدواج به این معناست که فرد بتواند مشورت بگیرد و در نهایت خودش به یک تصمیم درست و منطقی برسدو مسئول تصمیم خودش باشدو به دیگران اجازه دخالت در زندگی شخصی و خصوصی اش ندهد.

این مشاور مجرب خانواده کفت:در ماجرای زندگی این زوج جوان به علت دخالت اطرافیان و ناتوانی مدیریت مرد جوان متاسفانه شاهد شرایطی هستیم که له طلاق انجامید.

چه باید کرد:

دکتر حمید نجات گفت:زوج های جوان باید توانایی «نه گفتن»و ابراز وجود را در خود تقویت کنند.

نکته دیگر ایجاد مرزبندی و داشتن قانون و مقررات در زندگی مشترک بسیار ضروری است.

وی در پایان تاکید کرد :استفاده از اصول مهارت های زندگی زناشویی در پشیبرد اهداف عالی افراد نیز بسیار حائز اهمیت است و زوج های جوان می توانند با مطالعه ،مشاوره و مراقبت و محبت به نتایج مطلوب و ایده آ لی در زندگی خود دست یابند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟