حجم ویدیو: 66.57M | مدت زمان ویدیو: 00:07:14

به گزارش گروه رکنا، یافته ها نشان می دهد که توانمندسازی جوامع به خصوص گروه‌های آسیب پذیر و در معرض آسیب می تواند از طریق افزایش دسترسی به منابع افزایش آگاهی و توانایی تصمیم گیری کسب مهارت و افزایش فرصت انتخاب به بهبود کیفیت زندگی آنها منجر شود. لذا هسته اولیه جمعیت توسعه سرمایه انسانی آینده برتر در سال 1393 با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی در میان خیریه‌ها و سازمان های مردم نهاد شکل گرفت.

این جمعیت طی تجربیاتی که از ابتدای فعالیت خود در زمینه های مختلف آموزشی کسب کرد و نظر به اهمیت نقش زنان در توسعه و تعالی جامعه و خانواده و همچنین نیاز به ارائه خدمات زیرساختی از از جمله آموزش در مناطق کمتر برخوردار، تالش خود را بر آموزش زنان گروه هدف قرار داد.

در ادامه این مسیر جمعیت توسعه سرمایه انسانی آینده برتر از سال 1395 با اخذ مجوز از سازمان بهزیستی به شماره ثبت 38896 و سال 1396 با مجوز استانداری تهران به شماره ثبت 43168 با هدف توانمند سازی زنان با رویکرد کارآفرینانه و به منظور معرفی ایشان به جامعه با چهره ای قدرتمند رسما آغاز به کار کرد.

هدف اصلی جمعیت توسعه سرمایه انسانی توسعه برتر فراهم کردن فرصت های آموزشی منطبق با نیاز های فرد منطقه و بازار، پشتیبانی از کسب مهارت تا مرحله خودکفایی، کمک به شناخت و شکوفا شدن استعدادهای نهفته در زمینه های اجتماعی- اقتصادی، پذیرش مسئولیت اجتماعی فردی و کارآفرینی در سطح جامعه است.

جمعیت توسعه سرمایه انسانی توسعه برتر آمادگی دارد تا با مشارکت موسسات و سازمان های مختلف و براساس ویژگی‌های گروه هدف آنها این پروژه را باز طراحی و اجر کند.

جمعیت توسعه سرمایه انسانی توسعه برتر از سال 93 با کسب تجربه از برگزاری دوره های مهارتی، دانش کسب و کار و تجهیز کارگاه برای کارتن خوابهای بهبود یافته از اعتیاد اجرای دوره‌های مهارتی مختلف صنایع دستی برای زنان سرپرست خانوار و همچنین دوره های متعدد آموزشی موفق به طراحی مدل جدیدی از طرح توانمندی سازی زنان شدیم.

این مدل بر تجربیات میدانی جمعیت و همچنین تجارب موفق بین المللی موسسات مشابه مبتنی بوده و با توجه به نیازها و چالش های گروه هدف قابل تغییر و منعطف است.

جمعیت توسعه سرمایه انسانی آینده برتر تلاش می کند تا از طریق آموزش‌های مختلف اجتماعی و اقتصادی به زنان کمک کند تا به خوشناسی و خودباوری دست یافته و به جایگاهی حقیقی خود در خانواده و جامعه برسند.

برای پیوستن به این جمعیت می توانید با شماره تلفن 22228975 و 09107814727 تماس یا به آدرس ayandehbartar. com , @AYANDEBARTAR و صفحه اینستاگرامیAYANDEHBARTAT@ مراجعه کنید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟