به گزارش رکنا، سردار عباسعلی محمدیان، افزود: پلیس البرز با توجه به وظیفه خود به دنبال ایجاد فضایی مناسب و توام با امنیت برای برگزاری هرچه با شکوه تر مراسم سوگواری سرور و سالار شهیدان آقا اباعبدالله الحسین (ع ) است.

فرمانده انتظامی استان البرز اظهارکرد: همه ساله ارادتمندان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در ماه محرم در استان البرز اقدام به برپایی مراسم عزاداری، سینه زنی و زنجیرزنی در تکایا و حسینیه ها می کنند و این مراسم هر سال با شکوه تر از سال های قبل برگزار می شود.

وی ادامه داد: در شرایط حساس کنونی و دشمنی دیرینه استکبار جهانی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، ضرورت دارد که عزاداران حسینی با تامل بیشتر به حادثه بزرگ عاشورا نگاه کرده و از شیوه های غیرمتعارف و توام با خرافه پرستی که موجب خدشه دار شدن دین می شود، خودداری کنند.

فرمانده انتظامی استان البرز اضافه کرد: برنامه های اجرایی در ماه محرم باید به گونه ای باشد که اصالت مجالس عزاداری سرور و سالار شهیدان حفظ شود و بدعت های نابجا وارد این آئین فرهنگی مذهبی نشود.

محمدیان مطرح کرد: استفاده از برخی ابزار و ادوات موسیقی و نمادهایی که هیچ بنیه محکمی در تاریخ برگزاری مراسم عزاداری سیدالشهدا (ع ) ندارند و انجام برخی کارها که چهره خشنی از شیعه و اسلام را به نمایش می گذارند بدعت هایی است که ما را از اصل این حرکت بزرگ و انقلابی دور می کند.

وی از مسؤولان هیأت های مذهبی خواست قبل از حرکت دسته جات در خیابان ها به منظور جلوگیری از هرگونه بی نظمی و راهبندان، حتماً برنامه های هیأت خود و مسیرهای حرکت عزاداران را به کلانتری و پلیس راهنمایی و رانندگی محل اعلام کنند.

محمدیان تأکید کرد: همچنین از سر و صدا و ایجاد مزاحمت خاص در ساعات بعد از نیمه شب که موجب آزار و اذیت مردم خصوصا افراد بیمار و سالمند می شود پرهیز کرده و با پلیس راهنمایی و رانندگی جهت پیشگیری از سد معبر و ایجاد ترافیک و راه بندان همکاری کنند.

فرمانده انتظامی استان البرز همچنین بر ضرورت رعایت شئونات اسلامی به خصوص رعایت حجاب بانوان و پوشش مناسب آقایان به منظور حفظ حرمت شعائر دینی و شکوه ماه محرم تأکید کرد.

محمدیان بر ارزش های والای این ماه بزرگ و نهضت عاشورایی تأکید کرد و افزود: ماه با ارزش محرم فرصت مناسبی برای شناسایی فرهنگ عاشورایی به جوانان است که همه در این مهم مسؤول هستند؛ در استان البرز حدود سه هزار حسینیه و هیأت مذهبی دارای مجوز فعال هستند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟