به گزارش رکنا، معصومه ابتکار شامگاه امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل اظهار داشت: طرح گفت‌وگوی ملی خانواده در راستای تحکیم بنیان خانواده‌ها و ارتباط داخلی خانواده‌ها در کشور به اجرا درآمده است و ما سعی می‌کنیم علاوه‌بر افزایش سطح اینگونه برنامه‌ها در کشور در این راستا گام‌های موثر و بیشتری نیز برداریم.

وی با بیان اینکه ازدواج دختران کم سن و سال در روستاها رواج بیشتری دارد افزود: در حال حاضر ازدواج دختران کم سن و سال در اغلب روستاها رواج بیشتری یافته است و ما بنا داریم این نوع ازدواج‌ها را محدود و ممنوع کنیم.

ابتکار با اشاره به ورود تکنولوژی‌ به داخل خانواده‌ها تصریح کرد: ورود تکنولوژی به داخل خانواده‌ها امری قابل حذف است و توسعه شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی در جامعه شده تا در دهکده جهانی فاصله‌ها کمتر شده وباید برای مدیریت این از راه آموزش و مدارس ورود کنیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده‌ یکی از مهم‌ترین مشکلات دختران روستایی را بیکاری دانست و بیان کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات دختران روستایی بیکاری است و این مشکلی قابل لمس است که ما برای حل این مشکل تسهیلات مناسبی در اختیار دختران توانمند روستایی قرار می‌دهیم تا در کنار خانواده خود طرح‌هایی را آغاز کنند و علاوه‌ بر ایجاد کار و اشتغال برای خود زمینه اشتغال چندین نفر دیگر نیز شوند.

وی با تاکید بر اینکه باید در راستای ممنوعیت ازدواج دختران کم سن و سال اقدامات موثری انجام شود اظهار کرد: متاسفانه در اغلب روستاهای کشور خانواده‌ها دختران 13 ساله خود را به عقد پسران با اختلف سنی بیشتری در می‌آورند که با گذشت زمان این پدیده به فرهنگی غلط تبدیل می‌شود که باید در راستای ممنوعیت ازدواج دختران کم سن و سال اقدامات موثری انجام شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟