برخی از پیمانکاران شهرداری که از سال 92 تاکنون از شهرداری سنندج طلب دارند و مورد بی‌توجهی مسئولان شهرداری قرار گرفته‌اند و سال‌هاست که دست رد به سینه‌شان زده می‌شود، ظهر امروز بار دیگر در اعتراض به عدم پرداخت معوقات خود، مقابل ساختمان شهرداری سنندج تجمع کردند و در این آستانه عید خواستار حق و حقوق خود شدند.

پیمانکارن که سال‌هاست مسئولان شهرداری و اعضای شورای شهر پاسخگوی مطالبات آنان نیستند، خواستار استعفای شهردار و اعضای شورای شهر سنندج بودند.

یکی از پیمانکاران شهرداری حاضر در تجمع در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در سنندج، مدعی شد که از سال 92 تاکنون از شهرداری سنندج طلب داریم، از سال 96 تاکنون صیدی شهردار سنندج بارها قول پرداخت مطالباتمان را داده اما متأسفان هیچ پولی به ما پرداخت نکرده و در شرایط سختی قرار گرفته‌ایم.

وی افزود: علاوه بر اینکه بدهکار مصالح‌فروشان هستیم، درگیر مشکلات دارایی، تامین اجتماعی و ارزش افزوده نیز هستیم؛ کل طلب‌های ما پیمانکاران به اندازه نیمی از حقوق پرسنل شهرداری نیست اما مسئولان شهرداری پاسخ نیستند.

شهردار بی‌پاسخ استعفا دهد

پیمانکار شهرداری سنندج مدعی شد: 80 درصد از طلب‌هایمان مربوط به سنوات گذشته نیست بلکه مربوط به دوران مسئولیت صیدی شهردار حاضر سنندج است و وی بار به ما وعده وعید می‌دهد و اخیراً 6 درصد از کل طلب‌هایمان از سال 92 را پرداخت کرده و کسورات قانونی هم پرداخت نشده است.

وی بیان کرد: هر بار که پیگیر مطالبه خود از شهردار سنندج می‌شویم، وی وعده این هفته و ماه دیگر به ما می‌دهد و با اظهاراتی همچون اینکه در حال فروش زمین هستیم اما هیچ‌گونه اقدامی نشده است.

پیمانکار شهرداری سنندج خاطرنشان کرد: تجمع ما تنها در راستای پیگیری خواستار حق و حقوق خودمان بوده اما هر بار که مراجعه کرده‌ایم با پاسخ‌های «پول نداریم؛ پول نیست» مواجه شدیم؛ اگر واقعاً این مسئولن توانایی پرداخت حقوق ما را ندارند درخواست داریم فردی این مسئولیت را برعهده بگیرد که توانایی اداره شهر را داشته باشد.

وی تاکید کرد: شهرداری که توانایی پرداخت حق و حقوق کارکنان و پیمانکاران شهرداری نیست، استعفا دهد.

یکی دیگر از پیمانکاران حاضر در این تجمع با انتقاد از عملکرد و بی‌توجهی شهردار سنندج مدعی شد: 513 میلیون تومان از شهرداری سنندج طلب دارم که اعلام می‌کنند در حال پرداخت 47 میلیون تومان از مطالباتتان هستیم!

وی مدعی شد: به‌جز امروز، حتی دیشب غروب نیز مقابل شهرداری سنندج آمدیم و خواستار پاسخ‌گویی شهردار سنندج بودیم اما شهردار در پاسخ اعلام می‌کند، «هرکاری از دستتان برمی‌آید انجام دهید و به ما ربطی ندارد، همین‌جا بایستید!»

همین پیمانکاران که از سال 92 از شهرداری سنندج طلب دارند، اسفندماه سال گذشته نیز در آستانه سال نو مقابل شهرداری تجمع و خواستار حق و حقوق بودند اما کسی گوش شنوایی برای دردودل‌هایشان نداشت و باید همچنان منتظر بمانند!؛ حال باید منتظر ماند و دید که شهرداری که توانایی اداره شهر و پرداخت حقوق کارگران و پیمانکاران را ندارد استعفا خواهد داد یا همچنان این رویه باید ادامه داشته باشد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟