سردار محسن فتحی زاده جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا:

رکنا: جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: باید برای سنجش مبانی نظم و انضباط در ناجا یک سازوکار مشخص، مدون و مستمر تدوین و تعریف شود.

سردار محسن فتحی زاده در نهمین کارگاه آموزشی انضباطی و امور قضائی با تبریک اعیاد ماه رجب و فرا رسیدن ماه شعبان اظهار داشت:امسال شروع سال نو با ماه‌های معنوی اسلام متقارن شد و ان شاء الله همه ما از این ایام معنوی و برکات آن، بهره کافی و وافی ببریم.

وی افزود: نظم و انضباط در نیروی انتظامی حائز اهمیت ویژه‌ای است، نیروی انتظامی تنها نیروی مسلحی است که در سطح وسیعی در تعامل مستمر و مداوم با مردم است و در منظر افکار عمومی است و رسانه‌های مختلف مستقیما فعالیت‌های پلیس Police را رصد می‌کنند، بنابراین پلیس باید برای مردم جامعه یک نماد و الگو باشد.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا خطاب به مدیران امور انضباطی رده‌های ستادی و استانی ادامه داد: شما متولیان اصلی توسعه نظم و انضباط در ناجا هستید و مسئولیت حساس و خطیری دارید چرا که رشد و تعالی نیروی انتظامی در عرصه نظم و انضباط در گرو تلاش و مسئولیت پذیری شما است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: پلیس در جامعه نقش و تأثیر بسیاری دارد که بخش زیادی از این نقش و اثرگذاری متکی بر ظاهر و رفتار پلیس است، وقار، متانت، اخلاق، ادب، نظم، ظاهر آراسته و ... باید کاملا در پلیس مشهود باشد.

سردار فتحی زاده تأکید کرد: هرگونه بی انضباطی و یا بی اخلاقی در ظاهر و رفتار پلیس آثار تخریبی بر وجهه نیروی انتظامی دارد، بنابراین همواره باید تمرکز برنظم و انضباط سازمانی مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: نظم و انضباط نه تنها در اجرای مأموریت‌ها تأثیر مستقیم و موثری دارد بلکه این مهم در نقش اجتماعی پلیس نیز حائز اهمیت است، همه در این زمینه مسئول هستیم و توجه به نظم پذیری از مقوله‌های مهمی است که نمی‌توانیم نسبت به آن بی توجه باشیم، هر فردی در هر مسئولیت و کسوتی باید به توسعه انضباط در نیروی انتظامی بیندیشد و این مهم را اجرایی و عملی کند.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا تأکید کرد: توسعه نظم و انضباط باید در دستور کار آحاد کارکنان و فرماندهان قرار گیرد. هر چند از گذشته تا به امروز در حوزه نظم و انضباط سازمانی و ارتقاء این مهم، اقدامات مطلوبی صورت گرفته، اما با شرایط ایده آل فاصله داریم و باید برای رسیدن به ایده آل‌ترین حالت ممکن تلاش کنیم.

سردار فتحی زاده با تأکید بر اینکه همگان باید به مبانی انضباطی؛ آشنا، عامل و پیگیر اجرای آن باشند، افزود: فرماندهان و مدیران ارشد در این حوزه باید نماد و الگوی تمام عیار برای کارکنان زیرمجموعه خود باشند.

وی ادامه داد: توسعه سطح نظم و انضباط در نیروی انتظامی باید به عنوان یک فرهنگ و مطالبه همگانی و عمومی مطرح باشد و برای تحقق این مهم لازم است آحاد فرماندهان و کارکنان به آیین نامه انضباطی مسلط باشند و تکلیف و مسئولیت خود را در این حوزه بدانند.

این مقام عالی انتظامی با بیان اینکه مبانی انضباطی باید به صورت مستمر تکرار تا ملکه ذهن و رفتار شود، خاطر نشان کرد: باید برای سنجش مبانی انضباطی در رده و یگان ها، سازوکار مشخص، مدون و مستمری تدوین و اجرایی شود.

سردار فتحی زاده تأکید کرد: هر چند توجه به توسعه نظم باید در تمام سطوح مهم شمرده شود، اما این مهم باید در مراکز انتظامی، کلانتری ها، ایستگاه‌های بازرسی، واحد‌های اعزامی و ... بیش از سایر رده‌ها مورد توجه باشد و لازم است برای ارتقاء سطح نظم و انضباط در نیروی انتظامی، دوره‌های آموزشی برگزار شود.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با بیان اینکه مشارکت جویی در همه امور موجب ارتقاء موفقیت‌ها می‌شود، افزود: برای ارتقاء سطح انضباط در ناجا باید به ایده‌ها و نظرات مختلف توجه کرد چرا که یک ایده خوب می‌تواند در هر حوزه‌ای تحول آفرین باشد.

وی خطاب به مدیران و مسئولان امور انضباطی و قضائی رده‌های ستادی و اجرایی مطرح کرد: شما باید به مبانی و آیین نامه‌های انضباطی کاملا مسلط باشید و هر سوالی را با اطمینان و تسلط پاسخگو باشید.

سردار فتحی زاده در پایان با تقدیر از همه تلاشگران عرصه نظم و انضباط در نیروی انتظامی گفت: ان شاءالله خدمتگزاران شایسته‌ای برای مردم باشیم.

گفتنی است، پیش از سخنان سردار "محسن فتحی زاده"؛ جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا، سرهنگ "عابدی"؛ مدیر کل انضباطی و امور قضائی ناجا، اظهار داشت: بر خود فرض می‌دانم از حمایت‌های خالصانه معاون و جانشین نیروی انسانی ناجا و همچنین هیئت رئیسه محترم تشکر و قدردانی کنم.

وی افزود: امروز در این نشست ۹۵ نفر از مدیران انضباطی و قضائی رده‌های ستادی، استانی و ... حضور دارند و عملکرد یکساله ارزیابی و تدابیر جدید نیز ابلاغ می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها