این زن عراقی  ۵۸ سرباز را از دست داعشی ها نجات داد+تصاویر

ملانیا ترامپ، همسر رئیس جمهور آمریکا، جایزه بین المللی «زن شجاع» سال 2018 را به «عالیه خلف صالح»، زن دلیر عراقی اعطا کردعالیه که همسر، برادر زاده و یکی از پسرانش را در جنگ علیه گروه تروریستی داعش ISIS از دست داده است، مدال «بانوی شجاع» سال را برای نجات 58 سرباز جوان عراقی از دست ستیزه جویان داعش، دریافت کرد. هنگامی که گروهی از دانشجویان نظامی از دست تروریست Terrorist های داعش به نزدیکی محل اقامت او در تکریت پناه آورده بودند، او جان خود را برای نجاتشان به خطر انداخت.این زن 62 ساله که به «ام قصی» معروف است در توضیح ماجرای نجات دانشجویان جوان افسری به خبرگزاری فرانسه گفت: زمانی که تروریست های داعش به پایگاه هوایی اسپایکر در نزدیکی تکریت حمله کردند، گروهی از دانشجویان افسری مجبور به عقب نشینی شدند.وی ادامه داد: آنها کُرد، عراقی، مسلمان، ایزدی و مسیحی بودند و من به خانه ام دعوتشان کرد. به برخی از آنها لباس زنانه دادم، عده ای را در مزرعه پنهان کردم و بقیه با حفر چاله در مناطق امن جنگل که من نشان دادم، خودشان را پنهان کردند. تروریست ها در پی سربازان جوان بودند ولی من برای آنها کارت دانشجویی با نام های محلی تهیه و به آنها آموزه های عجیب تروریست ها را یادآوری کرد.

او ادامه داد: پس از 5 ماه اقامت در خانه ام، آنها را با کامیون و به همراه عده ای از بستگان زن به کرکوک عراق فراری دادم.

عالیه خاطر نشان کرد زنان در ابتدای سلطه داعش هدف نبودند و این جوانان عراقی بودند که برای خدمت به داعش یا باید به اسارت می رفتند یا کشته می شدند.

او در پایان گفت: پس از نجات آنها به همراه پسرانم و همسر و فرزندانشان که 25 نفر بودیم، شبانه و با پای پیاده از تکریت فرار Escape کردیم.

طی مراسمی که روز جمعه در وزرات امور خارجه آمریکا در واشنگتن برگزار شد عالیه از میان 9 زن دیگر، جایزه بین الملی «بانوی شجاع» سال 2018 را از ملانیا ترامپ Trump دریافت کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

فرار زیرکانه مهین 26 ساله از حیاط خلوت خانه شیطانی مرد متاهل

کتک زدن وحشیانه خواهر دانشجو با زنجیر بخاطر عکس عجیبش

نقشه شوم بهزاد برای دختر 14 ساله / او مرا در اختیار دوستان شیطان صفت اش قرار داد!

آرزو خواهرم بود اما شوهرم را از من دور کرد!

امیر تتلو با صورت خونی روی تخت بیمارستان+ فیلم

نقشه مرد شیطان صفت برای زن شوهردار در کافی شاپ / بابک از هیچ چیز خبر ندارد!

طوفان ارومیه خبرنگار را هم با خود برد! + فیلم

فوری / قتل زن و مرد روستایی در سلماس

امیرعلی اکبری در نخستین مبارزه MMA حریف قدر خود را ناک اوت کرد + فیلم

فرار 5 گرگ وحشی از باغ وحش ارومیه / 8 حیوان در شهر رها هستند

انتشار فیلمی از شکنجه پلید یک دختر زیبا + فیلم تکاندهنده

خیلی عجیب / این پسر باردار شده است! +عکس

آیا این خبر مفید بود؟