با هدف حمایت از دانش آموزان مدارس شبانه روزی و مناطق محروم صورت گرفت

رکنا: تفاهم نامه همکاری فی مابین بانک قرض الحسنه مهر ایران و معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با هدف حمایت از دانش آموزان مدارس شبانه روزی با اولویت مناطق محروم به امضاء رسید.

رکنا اجتماعی: تفاهم نامه همکاری فی مابین بانک قرض الحسنه مهر ایران و معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با حضور علی زرافشان معاون آموزش متوسطه و مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در ساختمان شهید بهشتی ، برگزار شد.

براساس این تفاهم نامه؛ بانک قرض الحسنه مهر ایران در جهت حمایت از دانش آموزان مدارس شبانه روزی با اولویت مناطق محروم ، مبلغ 15 میلیارد ریال کمک را در قالب بسته های حمایتی موردنیاز به این دانش آموزان، اهداء می کند.

در بند 5 این تفاهم نامه آمده است؛ اقلام موردنیاز دانش آموزان در دو عنوان؛ بسته اول شامل کوله (کیف) ، گرمکن ورزشی، کفش ورزشی به ارزش 5 میلیارد ریال و بسته دوم؛ کوله (کیف) ، حوله، دفترچه، خودکار، مسواک و خمیردندان به ارزش 10 میلیارد ریال می باشد که بانک قرض الحسنه مهر ایران متعهد است در مدت 6 ماه، به دانش آموزان ارائه دهد.

براساس بند (6) این تفاهم نامه ؛ طرفین توافق کردند، درخصوص انجام فعالیت های تبلیغاتی و اطلاع رسانی فی مابین تعاملات لازم صورت پذیرد، بدیهی است در باره سازوکار و نحوه انجام فعالیت های تبلیغاتی، در کمیته مشترک متشکل از نمایندگان دو طرف طی صورتجلسه ای تصمیم گیری خواهد شد.

گفتنی است؛ این تفاهم نامه در 8 بند به امضای علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش و مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران رسید.

در این مراسم؛ معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه امضای تفاهم نامه همکاری آموزش وپرورش با سایر بخش های کشور در جهت استفاده از ظرفیت های کشور در جهت توسعه آموزش وپرورش است، گفت: توسعه عدالت آموزشی از برنامه های ویژه آموزش وپرورش دولت دوازدهم است.

زرافشان با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که «اگر به دنبال رشد و تعالی برای کشور هستیم باید به آموزش وپرورش کمک کنیم» ، اظهار کرد: امضای تفاهم نامه همکاری میان آموزش وپرورش و بانک قرض الحسنه مهر ایران در همین راستا ، ارزیابی می شود و از این بابت از این نهاد پولی کشور، سپاسگزارم.

وی ادامه داد: این بانک ضمن اینکه کمک به اقشار محروم کشور را از وظایف ذاتی خود تعریف کرد، با این تفاهم نامه،حضور جدی تری در عرصه کمک به آموزش وپرورش در برنامه های خود قرار داده است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش وپرورش، تصریح کرد: بخش بزرگی از برنامه های آموزش و پرورش، توجه به دانش آموزان مناطق محروم و روستایی به ویژه دانش آموزان مدارس شبانه روزی است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی اضافه کرد: در حال حاضر بیش از 400 هزار دانش آموز روستایی و مناطق محروم در مدارس شبانه روزی تحصیل می کنند که سطح برنامه های آموزشی در این نوع مدارس از استانداردهای خوبی برخوردار است به طوری که در جشنواره تقدیر از دانش آموزان برگزیده مدارس شبانه روزی معلوم شد که دو نفر از اساتید برجسته رشته های پزشکی از دانش آموزان فارغ التحصیل این نوع مدارس بوده اند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها