کدخبر: 404917 35

رکنا: فورد سریع ترین خودروی دنیا است که نتایج جالبی را ثبت کرده است.

همه می‌دانیم که فورد GT خودرویی سریع است. این خودرو همچنین بسیار انحصاری بوده و فورد تعداد بسیار محدودی از این خودرو را خواهد ساخت. در واقع سال پیش شاهد تولید 138 دستگاه از GT جدید بودیم. در نهایت 1000 دستگاه از این خودرو ساخته خواهد شد.

البته که می‌دانیم پیشرانه 6 سیلندر 3.5 لیتری بای توربوی این خودرو قدرت 647 اسب بخاری دارد اما آیا در واقعیت هم این موضوع صحت دارد؟ درگ تایمز فورد GT را به یک تست داینو دعوت کرده و خب اعداد به دست آمده کمتر از پیش‌بینی‌ها بوده است.

اسب بخار اعلام شده توسط فورد در میل‌لنگ اندازه‌گیری شده بنابراین با رسیدن اسب‌ها به چرخ‌ها شاهد کمی اتلاف قدرت خواهیم بود. در یک سوپر کار مدرن پیشرانه وسط و دیفرانسیل عقب اتلاف قدرت یاد شده بین 10 تا 15 درصد تخمین زده می‌شود و بنابراین GT در چرخ‌های عقب خود قدرتی بین 550 تا 582 اسب بخار خواهد داشت.

اگرچه شما را به تماشای کامل این ویدئو دعوت می‌کنیم اما باید گفت بهترین عددی که این خودرو به دست می‌آورد تنها 525 اسب بخار در چرخ است. با توجه به تولید و تحویل بسیار محدود فورد GT، مقایسه نتایج به دست آمده از تست داینو با دیگران کاری سخت بوده ولی عدد به دست آمده در مقایسه با قدرت 620 اسب بخاری اعلام شده کاملاً کمتر است. پیش از آنکه شایعاتی درباره قدرت مشاهده شده به وجود آید باید گفت چندین دلیل برای تفاوت بین قدرت تست داینو و عدد اعلام شده توسط فورد وجود دارد.

در آغاز باید گفت اعداد به دست آمده از تست داینو می‌تواند بسته به تجهیزات استفاده شده کاملاً متفاوت باشد. این ویدئو نشان می‌دهد که تجهیزات بکار رفته کلاً اعداد کمتری را نشان می‌دهند و زمانی که سیستم برای هماهنگی با سیستم‌های داینوجت (یک پلتفرم محبوب برای اندازه‌گیری قدرت) تصحیح شود عدد به دست آمده به‌طور قابل‌توجهی بالاتر خواهد رفت. همچنین این داینو دارای رولری در عقب است که به رولر جلو متصل شده بنابراین همه‌ی چرخ‌ها می‌توانند بچرخند؛ به‌عبارت‌دیگر خود داینو می‌تواند باعث اتلاف قدرت شود. همچنین باید شرایط جوی، دمای پیشرانه و فاکتورهای متنوع دیگری را در نظر گرفت.

با همه‌ی این تفاسیر، کم‌کم فورد GT به دست مشتریان می‌رسد و مشاهده تست‌های داینوی دیگر این خودرو جالب خواهد بود.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

فرار جوان لخت از دست 2 شرور در نیمه شب تهران + عکس لحظه فرار

نقشه 6 نفوذی برای بالا کشیدن پروژه 800 میلیارد تومانی در مشهد

تجاوز به پسر 15 ساله در بوفه مدرسه / او دانش آموزان زیادی را بی عفت کرده است +عکس

اقدام وحشتناک 2 شرورافغانی با مادر و دختر مشهدی/دست و پای ما را بستند+عکس

14 سالم بود که پسری بدون پدر به دنیا آوردم!

حکم عجیب دادگاه برای شرور معروف و شاخ اینستاگرام کرج

حبس ابد برای جوان شیطان صفت + عکس

جزئیات قتل در بازار سید اسماعیل/ فیلم و عکس قاتل فراری

دختر تهرانی 6 بار در ماه برای 200 هزار تومان عروس می شود!

شوهرم بی هوش بود که پسر جوان سراغ من آمدند! + ناگفته های وحشتناک لیلا

دختر 12 ساله بودم که شوهر مادرم گستاخانه به سراغم آمد

دوست صمیمی ام با زنم می خوابید / او نقشه کشید تا زنم را طلاق دهم + عکس

هنگام تجاوزبه پیر زن در اتاق خوابش از حال رفت /جوان قوی هیکل نیمه شب از بالکن وارد اتاقم شده بود

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها