مسن‌ترین فرد جهان کیست؟ + عکس

افراد مسن جزو آمار جمعیتی هر کشوری هستند. شاید برایتان جالب باشد بدانید مسن‌ترین فرد جهان کیست؟ پیرزنی در ترکیه‌ زندگی می کند که خود را مسن‌ترین فرد جهان می‌داند. جالب است که او برای اثبات مسن بودن خود دلیل و مدرک هم دارد. این پیرزن که به ادعای خودش مسن تر از او نیست اکنون 119 سال سن دارد.

به گزارش رکنا، زنی از شهر آماسیای ترکیه به نام «ارسلان» ادعا می‌کند که روز یکشنبه ۱۱۹ سالگی خود را در حالی جشن گرفته که او را به پیرترین فرد جهان تبدیل کرده است و طبق گواهینامه رانندگیش در ۲۷ ژوئن ۱۹۰۲ متولد شده و در حال حاضر فردی پیرتر از او در جهان وجود ندارد.

خانم ارسلان که وارد ۱۲۰ سالگی شده است، ۶ فرزند و ۱۲ نوه دارد و به نظر می‌رسد او طول عمر خود را از مادرش به ارث برده است. گفته می‌شود مادر این پیرزن نیز ۱۱۰ سال عمر کرده است و دختر ارسلان نیز زندگی طولانی مادرش را به خوردن غذا‌های ارگانیک مانند کره، عسل و پنیر مرتبط می‌داند.

گواهی پیرزن مسن ترین

ارسلان از سوی نزدیکانش محاصره شده است، جایی که او با دخترش، داماد و دو نوه اش زندگی می‌کند و خانواده شش ماه پیش وقتی به ویروس کرونا مبتلا شدند، ترسیده بودند.

با این حال اعضای خانواده با تقسیم فضای خانه با مادربزرگ خود، ویروس را به او منتقل نکردند و او برای احتیاط آزمایش داد و با منفی شدن نتیجه آن متوجه شد که ویروس کرونا را نگرفته است.

زندگی پیرزن ۱۱۹ ساله چطور می گذرد؟

ارسلان از خانواده اش برای جشن تولدش تشکر کرد و گفت: خدا را شکر، من مریض نشدم حتی به ویروس کرونا مبتلا نشدم.

مسن ترین پیرزن

این پیرزن ۱۱۹ ساله بیشتر روز خود را در نماز و یادآوری زندگی طولانی خود می‌گذراند از جمله جنگ جهانی اول، بیماری همه گیر آنفلوآنزا در اسپانیا، جنگ جهانی دوم و هم اکنون ویروس کرونا.

مقامات محلی می‌خواهند او را برای روز تولد خود به رسمیت بشناسند تا بتواند عنوان پیرترین فرد زنده را ادعا کند و رکورد «کن تاناکای» ژاپنی را که شش ماه پس از خانم ارسلان متولد شد، در ۲ ژانویه ۱۹۰۳ پشت سر بگذارد.

پیرترین فرد تأیید شده زنده

خانم تاناکا در حال حاضر پیرترین فرد تأیید شده زنده با ۱۱۸ سال سن است، اما اگر سن این پیرزن ترکیه‌ای تأیید شود، خانم ارسلان در فهرست گروه انحصاری سالمندان جهان و افراد بالای ۱۱۰ سال قرار می‌گیرد.

پیرترین فرد ثبت شده در جهان تاکنون زن فرانسوی «ژان کالمنت» بود که از ۲۱ فوریه ۱۸۷۵ تا ۴ اوت ۱۹۹۷ - تا ۱۲۲ سال زندگی کرد.

آیا این خبر مفید بود؟