پیرمرد کشاورز درخت معجزه آسا پرورش داد + عکس

کشاورز هندی توانست با پیوند بذر‌های میوه انبه درختی خارق العاده‌ای داشته باشد که همزمان ۳۰۰ نوع انبه تولید می‌کند.

به گزارش رکنا ، از زمان کشت میوه انبه در هند بیش از ۴۰۰۰ سال می‌گذرد و این میوه حدود هزار نوع دارد که بهترین کیفیت آن در آب و هوای مشابه هند تولید می‌شود. حاجی کلیم الله خان، معروف به «مرد انبه» یک باغبان سرشناس در جهان است که به خاطر دستاورد‌های خود در کشت انبه از جمله کشت درختی که ۳۰۰ نوع مختلف انبه تولید می‌کند، مشهور شده است.

دانش گیاه شناسی پیرمرد کشاورز پس از ترک تحصیل

هنگامی که حاجی کلیم الله خان در سن پانزده سالگی برای ادامه کار در کشت انبه مدرسه را ترک کرد، خانواده او مانند اکثر کشاورزان در مالیهاباد شمال هند، فقط دو نوع از آن را پرورش می‌دادند. او بعد از دیدن یک گیاه گل رز که در باغ یکی از دوستانش گل‌هایی با رنگ‌های مختلف تولید می‌کند، در خصوص پیوند بذر‌های گیاهان اطلاعاتی آموخت و تعجب کرد که آیا همین اصول درباره درختان میوه نیز وجود دارد؟

درخت انبه

خان پیوند دادن بذر درخت انبه را آغاز کرد تا اینکه در میان باغداران و تولیدکنندگان برجسته جهان قرار گرفت و لقب «مرد انبه» را به خود اختصاص داد. درخت انبه ۱۰۰ ساله که خان در اواخر دهه ۱۹۸۰ با کاشت آن آغاز به کار کرد، «منبع» نام داشت و این منبع افتخار و شادی باغبان هندی شده است.

درختی که به باغ انبه تبدیل شد

این کشاورز هندی با استفاده از انواع تکنیک‌های پیوند، توانست درخت را به یک باغ انبه تبدیل کند که حداقل ۳۰۰ گونه مختلف تولید می‌کند.

پرورش انبه

در تابستان این درخت انبه خان میوه‌هایی در اندازه‌های مختلف و در رنگ‌های سبز، قرمز و بنفش دارد که برخی گرد یا بیضی شکل و برخی دیگر شبیه کلیه انسان هستند. قابل توجه است که خان و خانواده اش بخشی از محصول خود را می‌فروشند و میوه صد‌ها درخت را به صورت رایگان میان ساکنان محلی توزیع می‌کنند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟