آناناس دو کشور را به جان هم انداخت

به گزارش رکنا، چین هفته پیش این ممنوعیت را اعمال کرد و گفت، موجوداتی مضر که ممکن است از طریق میوه منتقل شوند کشاورزی در چین را تهدید می‌کنند، در حالی‌که تایوان در مقابل گفت، آناناس‌هایش هیچ مشکلی ندارند و پکن از میوه به عنوان راه دیگری جهت ظلم به این جزیره استفاده می‌کند.
دفتر امور تایوان در چین گفت، این تصمیم "منطقی و کاملا ضروری" است و گمرک‌ مسؤولیت منع سرایت امراضی که گیاهان و میوه‌ها منتقل می‌کنند، برعهده دارد.
این دفتر افزود: مقامات تایوان اقدام به تحریف مسائل فنی و تفسیر آن به شکل زیانبار کرده و از هر فرصتی برای حمله به چین و خدشه دار کردن وجهه آن استفاده می‌کنند.
تایوان جزیره شبه استوایی است که به کاشت و زراعت میوه‌ها معروف است و زمانی که مستعمره ژاپن بود این صنعت را گسترش داد.
در سال گذشته میلادی بیش از ۹۰ درصد از صادرات آناناس این جزیره به چین بود در حالی‌که دولت از شرکت‌های تایوانی خواست روند خرید و یافتن بازارهای جایگزین را مد نظر بگیرند.
چین اخیرا فشارهایش را بر تایوان جهت واداشتن قبول حاکمیت پکن بر این جزیره افزایش داده است، در این راستا پروازهای بمب‌افکن‌ها و جنگنده‌هایش به شکل مرتب در نزدیکی تایوان یا در منطقه مشخص دفاع هوایی آن افزایش یافته است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟