فیلم جولان خرس های قهوه ای در مازندران
حجم ویدیو: 19.47M | مدت زمان ویدیو: 00:02:53

خرس های قهوه ای  مازندران به دلیل شدت گرما و نبود برف در طبیعت از خواب زمستانی بیدار شدند.تصاویر یک محیط بان مازندرانی نشان می‌دهد خرس‌ها برخلاف تصورات ما در زمستان هم فعالیت می‌کنند.

به گزارش رکنا، محیط بان مازندرانی ابوالفضل رهبری زاده که تصاویر زیاد و زیبایی از حیات وحش ثبت کرده است این بار تصاویری زیبا از فعالیت خرس‌های قهوه‌ای در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی مازندران را به تصویر کشید.

در این تصویر سه قلاده خرس میان صخره‌هایی که هنوز کمی برف روی آن نشسته در جستجوی غذا هستند، اما نکته جالب این تصاویر این است که این کلیپ اول اسفند ماه امسال ضبط شده است و تصور خواب زمستانه خرس‌ها تا فصل بهار را به چالش می‌کشد.

خواب زمستانی خرس های مازندران به پایان رسید

محیط زیست مازندران اعلام کرد خواب زمستانی خرس‌ها به عنوان رفتار طبیعی این موجودات نزد همه پذیرفته شده است، اما این تصاویر نشان می‌دهد خرس‌ ها در زمستان هم فعالیت می‌کنند واین فعالیت به روز‌های گرم و آفتابی در مناطق پایین دست و میانبند محدود می‌شود.

بر اساس این گزارش خرس‌ها با آغاز فصل سرما مناطق جنگلی و دامنه کوه‌ها را بخاطر وجود موادغذایی برای زیست انتخاب می‌کنند و با گرم‌تر شدن هوا فعالیت آن‌ها در این مناطق بیشتر می‌شود و در نهایت با ذوب شدن برف‌ها به ارتفاعات می‌روند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟