به گزارش رکنا، گنجینه کشف شده شامل مقبره‌هایی است که قدمت آن‌ها به دوران میانه، پادشاهی جدید و دوره‌های جدیدتر تاریخ مصر باز می‌گردد.

کارشناسان جزئیات کمی از این کشف ارائه کرده اند، اما تصاویر خیره کننده‌ای از تابوت‌های را با کتیبه‌ها و نقاشی‌های مختلف به اشتراک گذاشته اند. پیش از این، تیمی از باستان شناسان آلمانی و مصر یک تندیس عظیم ۲۶ فوت (۷.۹ متر) در یک زاغه قاهره در منطقه سوق الخمیس، در نزدیکی ویرانه‌های شهر باستانی هلیوپولیس مصر در ۹ مارس ۲۰۱۷ پیدا کردند.

کارشناسان معتقدند که مجسمه ۳۰۰۰ ساله از فرعون رامسس دوم، یکی از معروف‌ترین حاکمان باستانی کشور است. این بنا به عنوان یکی از مهمترین اکتشافاتی که تاکنون توسط وزارت آثار باستانی مصر انجام شده است مورد ستایش قرار می‌گیرد، اما اکنون با کشف این تابوت‌ها شاهد یک کشف خیره کننده دیگر هستیم.

کمتر از یک هفته پیش، باستان شناسان یک تابوت متعلق به یک زن متمول را در همین منطقه کشف کردند که داخل تابوت وی پر شده بود از اشیاء گران قیمت و قدیمی‌ترین نسخه برای دستیابی به زندگی ابدی. جالب است که نسخه یا نقشه دفن شده در تابوت این زن شامل دو مسیر برای رسیدن به زندگی ابدی بود که یکی از مسیر‌ها از راه‌هایی شیطانی عبور می‌کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

کشف تابوت‌های چوبی باستانی از شهر مردگان مصر

کشف تابوت‌های چوبی باستانی از شهر مردگان مصر

آیا این خبر مفید بود؟