به گزارش گروه ترجمه رکنا، پیش از این ازدواج شاهزاده هری نوه ی ملکه الیزابت با مگان مارکل بازیگر آمریکایی در 19ماه می 2018 برگزار شد مراسمی که میلیون ها تن در جهان آن را دنبال می کردند. همینطور شاهزاده یونگی با جک بروکسبان در همین کلیسا و در اکتبر 2019ازدواج کردند.

شاهزاده انگلیسی هری به کلیسایی بازگشت که سال گذشته جشن ازدواجش با مگان مارکل در آنجا برگزار شده بود، اما این بار شاهزاده هری که به تازگی پدر شده است، با مادربزرگش ملکه الیزابت به کلیسای خاطره برانگیز رفتند تا در جشن ازدواج لیدی گابریلا ویندزور شرکت کنند.

لیدی گابریلا ویندزور 38ساله به عنوان یک نویسنده آزاد کار می کند. او دختر شاهزاده مایکل کنت پسر عموی ملکه انگلیس است.

گابریلا با توماس کینگستون 40ساله سرمایه دار و کارشناس اقتصادی ازدواج کرد و مراسم ازدواج آن دو در کلیسای تاریخی سنت جورج که قدمت آن به قرن پانزدهم بازمی گردد، برگزار شد.

مراسم ازدواجی که روز شنبه با حضور ملکه الیزابت 93ساله و همسرش شاهزاده فیلیپ 97ساله برگزار شد، سومین جشن ازدواج سلطنتی است که در بازه زمانی یک سال در کلیسای سنت جورج قلعه ویندزور برگزار می شود.

مگان در ششم ماه می نخستین فرزند خود را به دنیا آورد و نام آرچی مونتباتن ـ ویندزور را روی او گذاشت.

گفتنی است، گابریلا در مراتب سلطنتی انگلستان جایگاه پایینی دارد، به همین دلیل مراسم ازدواج او خصوصی برگزار شد و پخش زنده نداشت.

دیوید کونر کاهن بزرگ قلعه ویندزور مراسم ازدواج آن دو را برگزار کرد، در این مراسم شاهزاده اندرو، شاهزاده ادوارد و پرنسس آن نیز حضور داشتند. گابریلا لباس عروس گرانقیمت دانتل از طراحی لوئیسا بکاریا پوشیده بود.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

عکس ازدواج سلطنتی

آیا این خبر مفید بود؟