کدخبر: 387977 ارسال پرینت 687

رکنا: «لیندسی گراهام» سناتور ارشد جمهوریخواه آمریکایی گفت در صورتی که مذاکرات میان واشنگتن و پیونگ یانگ به نتیجه نرسد، حمله به کره شمالی در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش گروه سیاسی رکنا، این سناتور عضو کمیته نیروهای مسلح سنا به شبکه خبری «ای.بی.سی» گفت که مذاکرات دونالد ترامپ Trump رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی سه نتیجه احتمالی خواهد داد.

وی در تشریح این نتایج احتمالی اظهار داشت: صلح، یعنی جایی که راه حل برد-برد خواهیم داشت. اقدام نظامی، یعنی ما از زور برای متوقف کردن برنامه هسته ای آنها استفاده کرده و رژیم کره شمالی را نابود می کنیم. یا مثل گذشته دوباره تسلیم خواهیم شد.

این سناتور ایالت کارولینای جنوبی افزود: البته دونالد ترامپ قصد ندارد تسلیم شود. بنابراین تنها دو گزینه خواهیم داشت: صلح یا جنگ.

چندین سناتور دموکرات در نامه ای به ترامپ درخواست کردند تا زمانی که کره شمالی زرادخانه هسته ای و موشکی خود را نابود نکرده باشد، تحریم ها علیه این کشور نباید برداشته شود.

گراهام گفته که از این رویکرد سناتورهای دموکرات حمایت می کند. در مقابل، او از دموکرات ها خواست تا در صورت لزوم، مجوز اقدام نظامی علیه کره شمالی را به ترامپ بدهند.

این سناتور ادامه داد: از همکاران دموکراتم سوالی دارم. اگر دیپلماسی شکست بخورد، آیا از تلاش های من برای مجاز شمردن استفاده از نیروی نظامی حمایت می کنید تا به کره شمالی و چین بفهمانیم این بار مساله فرق می کند؟

گراهام گفت که به نظر نمی رسد به زودی نیاز باشد که از گزینه نظامی علیه پیونگ یانگ استفاده شود. وی اظهار داشت: بعد از حدود یک سال خواهیم فهمید که صحبت با کره شمالی نتیجه خواهد داد یا نه.

کیم و ترامپ روز سه شنبه (22 خرداد) در سنگاپور دیدار می کنند. هر دو نفر وارد این دولت شهر آسیایی شده اند. رهبران آمریکا و کره شمالی به عنوان دو دشمن از جنگ کره 53-1950 تاکنون با یکدیگر دیدار نداشته اند. خلع سلاح هسته ای کره شمالی در دستور کار دو طرف قرار دارد.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

دختر جوان در مقابل چشمان نامزد ثروتمند بی تفاوتش زنده زنده سوخت / سعید بی خیال سوار تاکسی شد رفت! + عکس

چشم بازیگر زن ایرانی از عشق تَر شد!

پیشنهاد استاد بی حیای دانشگاه مشهد به دختر دانشجوی عراقی

اعدام قاتل ندای 6 ساله مشهدی در ملاعام + عکس

دخترهای مجرد مراقب باشید! / هشدار جدی

سناریوی دختر بی حیا برا ی خواستگارش در بیابان های اراک

نقشه راننده شیطان صفت برای خانم معلم جوان در شمال تهران + عکس

گفتگو با مرضیه / بعد از سوختن چهره ام عشقم را از دست ندادم! + عکس تاثیرگذار

روی خط کمک / نانوایی که دختر بچه را پشت کیسه های آرد برد!

وحشتناک ترین حادثه برای یک فوتبالیست هنگام شوت زدن + فیلم

راز شوم خانه مجردی مرد شهرستانی در غرب تهران

دادگاه تهران زن دیوانه را به خاطر قتل وحشتناک شوهرش محاکمه کرد + عکس

انتقام خجالت‌آور پیک موتوری از زن متاهل تهرانی

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها