به گزارش رکنا، مهدی شفیعی با اشاره به اینکه موارد جدید به کرونا در استان ۸ نفر است، اظهار داشت: همه مبتلایان جدید در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کرمان قرار دارند.

وی عنوان داشت: از این تعداد ۷ نفر زن و یک نفر مرد هستند که با این هشت نفر تعداد کل بیماران مبتلا در استان کرمان تاکنون به ۱۷۷ نفر رسیده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان تصریح کرد: تعداد فوت شدگان متاسفانه سه نفر طی ۲۴ ساعت گذشته بوده که دو نفر خانم با سن بالای ۷۰ سال که یک مورد مربوط به شهرستان زرند و یک مورد مربوط به شهر کرمان و یک مرد از مجموعه دانشکده علوم پزشکی سیرجان است.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع از ابتدا تاکنون ۲۰ نفر در استان کرمان به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

شفیعی ادامه داد: تعداد افراد بستری در بیمارستان‌ها به‌علت ابتلا به کووید ۱۹ از ابتدا تاکنون۱۴۱ نفر بوده و ۴۴ نفر هم اکنون در بیمارستان‌های استان کرمان بستری هستند.

وی در توضیحاتی، اختلاف آماری بین ۱۴۱ مورد بستری و ۱۷۷ مورد مثبت را مربوط به مواردی دانست که جزو کادر درمان یا اطرافیان بیماران به‌صورت سرپایی بوده که تست آنها مثبت شده و با رعایت شرایط در منزل در ایزوله خانگی قرار گرفتند.

شفیعی اظهار کرد: تعداد ترخیص‌شدگان با حال خوب از ابتدا تاکنون در مجموع ۷۷ نفر است و تعداد ترخیص‌شدگان طی ۲۴ ساعت گذشته ۸ نفر است.

وی اضافه کرد: تعداد افراد بستری در آی سی یو هم اکنون ۳ نفر و افراد مستقر در نقاهتگاه نیز ۵ نفر است.

مدیرگروه مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان داشت: افراد بستری در بیمارستان‌ها به‌دلیل بیماری حاد تنفسی از ابتدای اسفند سال گذشته تا به امروز۱۳۸۳ نفر بوده و تعداد موارد مشکوک به کرونا از ابتدای اسفند سال گذشته تا به امروز ۸۴۴مورد است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟