به گزارش رکنا به نقل از عصر خبر ، باید علاوه بر استفاده از نیروهای مورد قبول خود از افراد کاربلد و معتقد به اصول دولت مردمی در بدنه وزارت کار سازمان ها، شرکت ها و موسسات تابعه نیز استفاده کنند تا با ترکیب تجربه و ایده های نو شاهد شکوفایی و حل مشکلات باشیم.

انتقادات تند و تیز حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان در جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که با محوریت انتصابات در این وزارتخانه بوده بازتاب گسترده ای در فضای مجازی داشته است.

به گزارش عصر خبر، در این خصوص می توان به نکات زیر اشاره کرد:

1- اولین موردی که باید گفت پوشش خبری گسترده البته از سوی برخی خبرگزاری ها و سایت های خبری خاص از جلسه مذکور است باعناوینی همچون' عبدالملکی در گرداب «رفاه گیت»،' افشاگری تکان‌دهنده موسوی لارگانی علیه وزیر کار'،' وزارتخانه را مثل غنیمت جنگی بین شرکایتان تقسیم کردید'،'استیضاح وزیر کار کلید می خورد' و... .جا دارد وزیر کار دستور دهد تا فقط میزان پولهایی را که به این رسانه ها با عنوان بنر و ... از سوی شرکتهای زیر مجموعه وزارت کار پیش از این پرداخت شده چقدر می باشد.مثلا فردی نه از یک رسانه بلکه از چند رسانه چقدر از شرکت های وزارت کار در طی سالهای گذشته پول گرفته است.یا مثلا خود این افراد یا وابستگان حزبی و ...آنها چه پست های مدیریتی را در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشغال کرده بودند و شاید هم کرده اند.

2-عدم توجه لازم و ضروری روابط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نه در خاموش کردن صدای این افراد ( که شدنی نیست) بلکه در همسویی با رسانه های انقلابی و افراد معتقد به دولت مردمی که در حوزه این وزارتخانه قلم می زنند به خوبی نماین می باشد که در این زمینه لازم است دکتر عبدالملکی به مساله ورود کند و گمان نبرد با یک مدیر کل و انتصاب یک مشاور رسانه ای می تواند صدای این وزارتخانه را به گوش مردم برساند.

3-وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش از این در یکی از دیداری های مردمی خود گفته بود: 'رئیس جمهور به ما دستور داده که وقت خود را صرف خدمت به مردم کنیم و به دنبال این که در گذشته چه اتفاقاتی افتاده، نباشیم.' این سخن درستی است اما بدانید برخی با شما و وزارت تعاون،کار ور فاه اجتماعی کار دارند و دست بردار هم نیستند بنابراین بدانید گذشته چراغ راه آینده است.

4- به طور قطع اظهار نظر حق هر نماینده ای است حال ممکن است تند هم باشد اما نباید فراموش کرد که رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای دولت مردمی فرمودند:' تحوّل ایجاد بشود در قوّه‌ی مجریّه.جوان‌سازی هم خیلی مهم است. یکی از کارهای مهم در دولت، جوان‌سازی دولت است؛ شما در بدنه‌ی دولت و مدیریّت میانی از جوانهای زبده که الحمدللّه کم نداریم، هر چه میخواهید استفاده کنید'.اما نکته ای که باید گفت دولتمردان باید علاوه بر استفاده از نیروهای مورد قبول خود از افراد کاربلد و معتقد به اصول دولت مردمی در بدنه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان ها، شرکت ها و موسسات تابعه نیز استفاده کنند تا با ترکیب تجربه و ایده های نو شاهد شکوفایی و حل مشکلات باشیم.هر چند از نیروهای بدنه این وزارتخانه استفاده شده اما به نظر می رسد کافی نیست.

5- بد نیست نماینده محترم مجلس توضیحی هم درباره وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی در دولت گذشته می داد و می گفت که چه خروجی داشته است؟ یا مثلا از کدام نیروی وزارتخانه در پست های معاونت وزیر در گذشته استفاده شده و این فرد چه خروجی داشته است؟و یا این که وضعیت انتصاب ها در دولت گذشته در وزارت کار چطور بوده است؟باید گفت:' یک سوزن به خودت بزن یک جوالدوز به مردم'.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟