۵ اقدام پپ برای خوشامدگویی به لیونل مسی

به گزارش رکنا،بعد از آنکه دنیای فوتبال با انتشار خبر درخواست مسی از بارسلونا برای ترک این باشگاه با شوکی بزرگ مواجه شد کم کم اکثر خبرها و گمانه زنی‌ها حاکی از این بود که در صورت قطعی شدن این اتفاق‌، تیمی که بیشترین شانس را برای به خدمت گرفتن لیونل مسی دارا است منچسترسیتی است.

اما قبل از حضور مسی در اتحاد منچسترسیتی باید اقداماتی انجام دهد تا بتواند برای خوشامدگویی به بزرگترین خرید تاریخ فوتبال انگلیس آماده باشد.

تغییر ساختار تیم برای بازی کردن حول محور مسی

با توجه به اینکه گواردیولا سابقه هدایت مسی را دارد این کار نباید برای او چندان دشوار باشد. وقتی مسی در نقش مهاجم مرکزی سیتی ظاهر شود ستاره‌هایی مثل رحیم استرلینگ و کوین دی بروین باید سبک بازی خود را با او هماهنگ کنند.

البته در سیستم مورد علاقه پپ یعنی ۴-۳-۳ این احتمال وجود دارد که او از مسی در سمت راست خط حمله استفاده کند ولی سوال اینجا است که خرید بزرگترین مهاجم دنیا و بعد استفاده از او در کنار دو مهاجم دیگر نه به عنوان تکیه گاه خط حمله چه توجیهی خواهد داشت؟

آمادگی برای پرداخت دستمزد بالای مسی

در دنیای امروز معدود باشگاه‌هایی می‌توانند از پس پرداخت دستمزد لئو مسی برآیند. البته سیتی بدون شک یکی از این باشگاه‌ها است. دستمزد خام مسی ۱۰۰ میلیون یورو برآورد شده ولی پاداشهایی مثل پاداش ۷۰ میلیون دلاری امضای قرارداد و دیگر پاداشها برای اقامت در شهر و فتح جامهای قهرمانی و دیگر افتخارات رقم واقعی دستمزد او را بسیار بیشتر از این خواهد کرد.

تقدیم کردن بازوبند کاپیتانی

در حال حاضر منچسترسیتی کاپیتان بزرگی ندارد. وینسنت کمپانی پیش از آنکه در پایان فصل گذشته سیتی را ترک کند به مدت هشت سال کاپیتان این تیم بود. گواردیولا بعد از آن کاپیتانی را به رای گذاشت و سیتیزن‌ها به داوید سیلوا رای دادند. اما ترک سیتی توسط داوید سیلوا در تابستان جاری کار گواردیولا را برای اهدای بازوبند کاپیتانی به مسی راحت کرده است.

پیراهن شماره ۱۰

نام مسی با پیراهن شماره ۱۰ گره خورده و او چه در بارسا و چه در تیم ملی آرژانتین همیشه این پیراهن را به تن کرده. پیراهنی که مسی اولین بار در سال ۲۰۰۸ و در دوران حضور گواردیولا در بارسا به تن کرده بود.

اما شماره ۱۰ در سیتی در حال حاضر در اختیار هموطن و دوست صمیمی مسی سرخیو آگوئرو است. شکی نیست که آگوئرو با کمال میل این شماره را در اختیار دوستش قرار خواهد داد و در روزهای اخیر خبرهایی در این باره منتشر شده بود. این شایعه وقتی وقت گرفت که آگوئرو آیدی اینستاگرام خود را تغییر داده و شماره ۱۰ را از کنار اسم خود برداشت.

خلوت کردن تیم برای حضور لیونل مسی

با حضور لئو مسی چند نفر از بازیکنان فیکس سیتی امتیاز فیکس بودن در این تیم را از دست خواهند داد. تا زمانی که مسی در اختیار گواردیولا باشد ستاره‌هایی مثل برناردو سیلوا، گابریل ژسوس و ریاض محرز می دانند که دقایق حضورشان در میدان کمتر خواهد بود.

برخی گزارشها حتی حاکی از این است که سیتی ممکن است برای راضی کردن بارسلونا در معامله با باشگاه کاتالان برخی ستاره‌های خود مثل برناردو سیلوا و ژسوس را به کاتالانها پیشنهاد دهد. البته این خبر توسط سیتی تکذیب شد. ولی شکی نیست که ستاره‌های فعلی سیتی جایگاه خود را تا حدودی در خطر خواهند دید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید

 

آیا این خبر مفید بود؟