به گزارش گروه ورزشی رکنا، احمد مهرانفر متولد 10 خرداد 1354 در کاشان، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون است. فارغ التحصیل لیسانس بازیگری و فوق لیسانس کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا تهران و می‌ گوید روزگاری شر و شور بوده ولی حالا در سکوت به سر می‌ برد.

احمد مهرانفر

شروع از تئاتر

کارش را از تئاتر سال 1387 آغاز کرده و به قول خودش در تئاتر جان کنده تا توانسته به مرور ایفاگر نقش‌ های کوتاه و بعد صاحب نقش‌ های اصلی در سینما و تلویزیون باشد.

احمد مهرانفر

هیچ چیز به جز بازیگری

کودکی و بازیگوشی را که در بازیگری هست به صورت ناخودآگاه دوست دارم. حالا دیگر به جایی رسیده‌ ام که فکر می‌ کنم به جز بازیگری کار دیگری نمی‌ توانم بکنم و اصلا دوست ندارم کار دیگری انجام بدهم واقعا کار دیگری از دست من برنمی‌ آید و توانایی‌ اش را ندارم.

احمد مهرانفر

اولین فیلم و سریال

اولین بار در فیلم نان، عشق و موتور ۱۰۰۰ در سینما ظاهر شد. پس از آن در فیلم‌ های اقلیما، حقیقت گمشده، درباره الی و … بازی کرد، تجربه اولین حضورش در تلویزیون هم در سال 1382 به سریال بانکی ها بر می گردد.

احمد مهرانفر

محبوبیت با ارسطو پایتخت

بازی در نقش ارسطو در مجموعه پایتخت شروع از سال 1381 شهرت فراوانی برایش به ارمغان آورد؛ سپس حضور موفقی در سریال شاهگوش و علل بدل داشت

او نقش متفاوتی را در فیلم ماجرای نیمروز در سال 95 ایفا نمود.

احمد مهرانفر

نویسندگی

من به نوشتن خیلی علاقه دارم و هر وقت فرصتی داشته باشم می‌ نویسم، وقتی می‌ دانم تا دو سه ماه سرکاری نمی‌ روم مطالعه را شروع می‌ کنم و در کنارش می‌ نویسم.

شر و شور به سوی آرامی

من خیلی آدم شر و شوری بودم، نه اینکه بخواهم کسی را اذیت کنم اما خیلی اهل بگو و بخند بودم و آدم‌ ها را سرگرم می‌ کردم اما بعد از آن کم کم شروع به فرو رفتن در خودم کردم. شاید هم این موضوع خوب نباشد اما کاملا ناخودآگاه این اتفاق افتاد.

احمد مهرانفر

باید به روانپزشک بروم !

خیلی اهل هیجان نیستم! به رغم اینکه حرف های زیادی در دلم دارم اما هیچ وقت پیش روانپزشک نرفته ام. نمی دانم شاید باید بروم و خودم هم می دانم باید بروم.

شخصت عبوسی دارم

در زندگی واقعی آدمی جدی هستم؛ تا جایی‌ که بعضی‌ از اطرافیان شاکی هم می‌ شوند و می‌ گویند چرا این‌ قدر از شخصیت‌ هایی که بازی کردی فاصله و تفاوت داری! حتی لحن و رفتارم کاملا متفاوت از بازی‌ های طنزم است اصولا آدمی ساکت و کم‌ حرف هستم یک جورهایی شخصیت عبوسی دارم.

ازدواج

بالاخره این بازیگر در فروردین 97 به جرگه متاهل ها پیوست؛ احمد مهرانفر با مونا فائزپور بازیگر و مدل ازدواج کرده است، همسرش متولد دهه 60 و در زمینه بازیگری تئاتر نیز مشغول به کار است.

آشنایی به لهجه مازندرانی

او در مورد لهجه خود در پایتخت می گوید: من یک مدت از سربازی‌ ام را در مازندران بودم به همین خاطر آشنایی مختصری با لهجه شمالی و مازندرانی داشتم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟