در این محله که در فصل خشک مملو از گرد وخاک و در فصل مرطوب نیز پر از گل و لای است، انواع خلاف ها از فروش مواد مخدر تا بزهکاری های اخلاقی صورت می گیرد.
در بین بزرگ ترین سنگ قبرهای این قبرستان که رنگ های آن همچون یاد ساکنان آن از بین رفته است، مرغ ها می خرامند، توله سگ ها می لولند و کودکان با خنده بر لب به بازی مشغول هستند. این بدترین مکان آرامی است که زندگان در کنار مردگان زندگی می کنند.
براساس گزارش شبکه خبر آسیا، در این قبرستان صدها سنگ قبر با قدمت 100 سال وجود دارد که بین این سنگ ها به مکان زندگی و اثاثیه بیش از 140 خانوار تبدیل شده است. افرادی که به جای خانه آرزوی خود، مجبور به زندگی در این مکان شده اند.
سنگ قبرها اغلب به چینی ها و ویتنامی هایی تعلق دارد که بازماندگان آنها هر سال نو چینی برای ادای احترام به آنجا می آیند و خانوارهایی که در اینجا زندگی می کنند، به رغم تفاوت در باورها، به تماشای آنها می نشینند.
دلایل مختلفی برای روی آوردن این افراد به قبرستان وجود دارد. برخی که در کنار رودخانه بزرگ شهر زندگی می کردند به دلیل فرسایش خاک و از بین خانه هایشان مجبور به روی آوردن به این مکان شده اند. ساخت مجتمع های مسکونی عظیم و تخریب خانه این افراد همراه با افزایش بهای زندگی در پایتخت کامبوج از دیگر دلایلی است که گزینه دیگری جز زندگی با مردگان برای بخشی از مردم این کشور باقی نگذاشته است.
زندگی در این امکان که از آب و برق نیز برخودار نیست و شرایط بهداشتی آن در پایین ترین سطح است، زندگی را برای مردم بسیار مشکل کرده است.
برخی از این افراد که قادر به پرداخت اجاره بهای منازل پیشین خود نبوده اند، حدود 10 سال است که در این منطقه زندگی می کنند و برای تامین مخارج خود نسبت به پختن کیک های خانگی اقدام می کنند و آنها را به فروش می رسانند.
تنها دغدغه ساکنان این قبرستان در کامبوج گذراندن هر روز زندگی است و سختی های زندگی جایی برای اندیشیدن در مورد فردا در ذهن آنها باقی نگذاشته است.
کامبوج از کشورهای حوزه جنوب شرقی آسیاست که با جمعیت 15 میلیونی خود با کشورهای تایلند، لائوس و ویتنام هم مرز است.
کامبوج سال 1953 از چنگال استعمار فرانسه نجات یافت و ریاست دولت آن اکنون در اختیار 'هون سن' است که بیش از 25 سال حکومت را در اختیار داشته و در جنوب شرق آسیا بی سابقه است.
سرانه اسمی هر فرد کامبوجیایی از تولید ناخالص داخلی سال گذشته یک هزار و 146 دلار گزارش شده، در حالی که این رقم در سنگاپور بعنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای منطقه 56 هزار و 319 دلار است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

فیلم و عکس های حمله موشکی امریکا به سوریه + جزئیات

ازدواج همزمان با 4 دختر برای رو‌کم‌کنی همسر اول + عکس داماد و 4 عروس

این 10 تبهکار شیطان صفت از قتل هایی گفتند که پای یک زن در میان بود! + فیلم

اشک‌های عروس خانم هنگام جدایی از داماد 91 ساله تهرانی+عکس

خوشحالی چندش‌آور در رژه پیروزی یک تیم ورزشی! +عکس

وقتی به خانه رسیدم معشوقه شوهرم با وضعیت بد از پنجره فرار کرد

مرجان با وجود داشتن 2 بچه به سراغ عشق دوران نوجوانی رفت!

بلای شیطانی که حمید بر سر دختر دانشجوی شهرستانی در خانه مجردی آورد!

زن 24 ساله 3 بچه بی پدرش را خفه کرد / او هرگز شوهر نکرده بود! + عکس

دردسر زندانی شدن سنگین وزن ترین تبهکار + عکس

جاسوسی شوهرم را کردم / ساسان ارتباط غیر اخلاقی زیادی داشت!

پیدا شدن استخوان های جسد دختر 9 ساله در جنگل +عکس

ارتباط غیر اخلاقی داماد و پدرزن! +عکس

فوری / اینبار آتش سوزی هولناک در قهوه خانه چالوس / 12 به شدت سوختند

اتفاق عجیب هنگام رقص چند دختر روی استیج + فیلم و عکس

عاقبت تلخ ارتباط شوم یک جوان با زن عمویش

 

آیا این خبر مفید بود؟