به گزارش رکنا از کرمانشاه، رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه اعلام کرد: شاکیان به این پلیس مراجعه و مدعی شدند شخصی با آن‌ها از طریق واتس‌آپ تماس گرفته و ضمن معرفی خود به‌عنوان دوست یکی از خویشاوندان ساکن کشور عراق با درخواست کمک مالی از آنها کلاهبرداری کرده است.

سرهنگ علی عباسی کسانی افزود: شکات در ادامه اظهارات خود گفتند کلاهبردارعنوان داشته که خویشاوند عراقیشان وارد کشور شده و جهت استراحت به منزل آن‌ها مراجعه خواهد کرد، اما پس از حدود دو ساعت با برقراری تماس مجدد و باحالت اضطراب و تشویش اعلام می‌کند خودرو در مسیر خراب‌شده و نیاز به مبلغ 20 میلیون دارند.

موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا کرمانشاه قرار گرفت

وی ادامه داد: موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا کرمانشاه قرار گرفت و پس از اقدامات تخصصی و تحقیقات سایبری چهار نفر از اعضای این باند دریکی از استان‌های مرزی شناسایی و پس از تشریفات قضایی اعضای اصلی این باند دستگیر و به پلیس فتا منتقل شدند.

این مقام انتظامی بیان اینکه مجرمین پس از انتقال به پلیس فتا بزه انتسابی را پذیرفتند و اظهار ندامت کردند، گفت: کاربران درصورتی‌که در با چنین تماس‌هایی از طرف دوست و آشنا و یا هر شخصی روبرو شدند بدون بررسی صحت‌وسقم موضوع از واریز وجه هرچند مبلغ کم به جد خودداری کنند.

رئیس پلیس فتا کرمانشاه از شهروندان درخواست کرد: برای ارتباط و ارسال درخواست‌های خود تنها از راه‌های ارتباطی اعلامی در رسانه‌های معتبر استفاده کنند و هرگونه موارد مشکوک در خصوص جرائم حوزه سایبری را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی به کارشناسان ما اطلاع دهند.

نازی حاجی علی اکبری/ کرمانشاه

کدخبر: 810944
آیا این خبر مفید بود؟