قاتل سریالی آبادان این بار خانگی بود / پدر در 3 سال 4 قتل کرد ! + نظر روانشناسی

به گزارش اختصاصی خبرنگار رکنا، غروب 26 فروردین امسال مرد جوان با مراجعه به پلیس آبادان ادعا کرد که پسر 14 ساله اش در حالی که در خانه شان تنها بوده به قتل رسیده است و رسیدگی به این پرونده قتل در آبادان در دستور کار پلیسی و قضایی قرار گرفت.

بلافاصله ماموران پلیس و باز پرس جنایی در محل حادثه حاضر شدند و در همان بررسی های اولیه، ماموران با توجه به ضد و نقیض گویی های پدر مقتول به وی مظنون شدند و این مرد تحت بازجویی قرار گرفت.

به این ترتیب ساعتی بعد از حادثه مرد جوان به قتل فرزند 14 ساله خود اعتراف کرد و گفت:«با وصل کردن سیم برق اقدام به قتل او کردم اما مقاومت او سبب شد که در نهایت او را خفه کردم.»

بعد از اعتراف هولناک متهم به قتل فرزند 14 ساله اش، تحقیقات در مورد دیگر اعضای خانواده آغاز شد و مشخص شد که تمامی اعضای این خانواده طی چند سال به طرز مشکوکی به کام مرگ رفته اند.

دختر 13 ساله این خانواده سال 98 جان خود را از دست داده بود و پدرش ادعا کرده بود که او بر اثر سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داده است.همسر متهم چند ماه بعد از دخترشان بر اثر سوختن در آتش جان خود را از دست داده بود و متهم ادعا کرده بود همسرش خودسوزی کرده است.

سال بعد دختر 9 ساله خانواده هم از دنیا رفته بود که پدرش اظهار داشته بود این دختر خودش را با طناب دار زده و اقدام به خودکشی کرده است.

اعتراف مرد آبادانی به قتل 3 عضو خانواده اش

اما بعد از اعتراف متهم به قتل پسرش، با توجه به نقاط مبهمی که در مرگ اعضای این خانواده وجود داشت،متهم تحت بازجویی های تخصصی قرار گرفت و به قتل همسر خود و دختر 9 ساله شان اعتراف کرد و گفت:«ساکن استان بوشهر بودیم و طی چند سال  در چند شهر این استان زندگی کردیم.من در رستوران های جزیره های کیش و قشم آشپزی می کردم.همسرم عراقی بود و با شناسنامه یکی از اقوام که فوت شده بود با او ازدواج کردم.بعد از ازدواج برخی اقوام می گفتند که همسرم مشکل اخلاقی دارد و برای همین مدتی بود با او بگومگو داشتم.یک بار وقتی درگیری بین من و همسرم بالا گرفت،دختر 13 ساله ام در درگیری مداخله کرد و من که عصبانی بودم با گرز به سرش زدم و بعد او را از ارتفاع به پایین پرتاب کردم و وانمود کردم او بر اثر یک حادثه سقوط کرده است.»

متهم در ادامه گفت:«بعد از قتل دخترم به همسرم گفتم حالا که این اتفاق افتاده، تو هم باید خودت را بکشی.بالاخره یک روز او را خفه کردم و جسدش را در حمام خانه مان در آتش سوزاندم.بعد هم پدر و مادر فرد فوت شده ای که شناسنامه به نامش بود، نزد پلیس اعلام کردند که دخترشان بیماری روحی داشته و خودسوزی کرده است.»

متهم که در ابتدا ادعا می کرد در مرگ دختر 9 ساله خود نقشی ندارد اما بالاخره لب به اعتراف گشود و در مورد قتل دختر 9 ساله خود گفت:«بعد از قتل دخترم و همسرم گمان می کردم که شاید دختر 9 ساله ام هم مشکل اخلاقی داشته باشد. برای همین او را دار زدم و وانمود کردم که خودکشی کرده است.» متهم جنایتکار در آخر در مورد انگیزه خود از قتل پسرش گفت:«پسرم شاهد سه قتل قبلی بود و همیشه می ترسیدم برای من دردسر ساز شود برای همین او را هم به قتل رساندم.»

تحقیقات در این پرونده برای روشن شدن ابعاد پنهان ماجرا هم چنان ادامه دارد.

نظر روانشناس درباره قتل خانواده آبادانی به دست پدر

به دلیل پیچیده بودن ابعاد روانی این قتل زنجیره ای خانوادگی با دکتر فاطمه موحد به گفت و گو نشستیم. این استاد روانشناسی در ابتدا با اشاره به این موضوع که عوامل مختلفی در ایجاد انگیزه برای متهم تاثیرگذار بوده، گفت: تداخل هورمونی و ترشح بیش از حد دوپامین، گذشته سخت و نیز عوامل محیطی می توانند در بروز چنین رفتارهای پرخشونتی موثر باشند.

وی افزود: ممکن است متهم، کودکی سختی داشته باشد و در نتیجه با دیدن هر رفتاری که تدائی کننده خاطرات بد آن دوران باشد، دچار خشم انفجاری شود. زمانی که یک کودک، شاهد دعوا و تنش سخت بین پدر و مادرش باشد، تهدیدهای کلامی آن ها در ضمیر ناخودآگاهش ثبت می شود و در بزرگسالی بعد از ازدواج ممکن است آن تهدیدها در شرایط خاص عملی کند.

دکتر موحد خاطرنشان کرد: شاید این متهم زمانی که در کیش و قشم دور از خانواده اش مشغول کار بوده، توجه کافی را دریافت نکرده و خشم زیادی درونش جمع شده بوده و چنین جنایت هایی را برای آرام ساختن خود انجام داده باشد. زمانی که قاتل پس از انجام قتل، دلایلی را برای انجام جنایت ذکر می کند به این معنی است که او عذاب وجدانی ندارد و حس می کند این عملش به نفع مقتول بوده و خودش نیز به آرامش رسیده است.

این استاد روانشناسی در پایان گفت: عدم بلوغ عاطفی باعث ناتوانی در کنترل هیجانات می شود. از سویی دیگر محرک هایی از جمله هورمون کورتیزول وجود دارد که باعث افزایش خشم و خشونت در مردان می شود. البته کورتیزول در بدن همه انسان ها وجود دارد ولی میزان ترشح آن در افرادی که دست به اعمال خشونت بار می زنند، بیشتر است. شاید اگر این فرد پس از انجام قتل اول مورد بررسی قرار می گرفت، قتل های بعدی رخ نمی دادند.

 

آیا این خبر مفید بود؟