حکم زندان برای شهردار مشکین دشت در مرگ پسر کرجی / مرگ تلخ سینا در زمین فوتبال + عکس و فیلم
حجم ویدیو: 68.57M | مدت زمان ویدیو: 00:09:22

شهردار مشکین دشت در پرونده مرگ سینا صفر قلی محکوم شد.مدتی قبل سینا صفرقلی در حادثه سقوط تیر دروازه جان خود را از دست داد و پدرش از شهردار مشکین دشت شکایت کرد.با ورود دادستان، شهردار مشکین دشت متهم شد به تسبیب در قتل غیرعمدی و رسیدگی به پرونده اتهامی شهردار مشکین دشت در روند قضایی قرار گرفت.شهردار مشکین دشت با رای دادگاه به پرداخت دیه و حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش اختصاصی خبرنگار رکنا، 30 خرداد امسال پسر 11 ساله ای به نام سینا صفرقلی پور در حین بازی در زمین فوتبالی واقع در مشکین دشت کرج جان خود را از دست داد.

در آن حادثه هولناک،زمانی که سینا و تعدادی از دوستانش در حال فوتبال بازی کردن بودند ناگهان تیرک دروازه سقوط کرد و اصابت آن به سر سینا سبب مرگ او شد.

در حالی که این حادثه در موارد مشابه قبلا تکرار شده بود، پدر سینا از شهرداری مشکین دشت شکایت کرد. با پیگیری هایی که از سوی خانواده سینا صورت گرفت دادستان البرز، تحقیقات روی پرونده را آغاز کرد و سرانجام شهردار مشکین دشت در تسبیب قتل غیر عمد مقصر شناخته شده و راهی دادگاه شد.

حبس و دیه مجازات شهردار مشکین دشت

در جلسه رسیدگی به پرونده مرگ سینا صفر قلی، پدر و مادر سینا به عنوان اولیای دم شکایت خود را در دادگاه مطرح کردند و وکیل حسین بغدادی، شهردار مشکین دشت اتهام را پذیرفت و اعلام کرد که موکل ایشان تسلیم رای دادگاه خواهد بود.

قضات دادگاه بعد از مشورت شهردار مشکین دشت را به تحمل یک سال حبس تعزیری و پرداخت دیه محکوم کردند.

ماجرای مرگ سینا صفرقلی چه بود؟

مدتی قبل صدای گریه های پدری که فرزندش را هنگام سقوط تیرک دروازه از دست داده بود در فضای مجازی پیچید و دل کاربران را به درد آورد.همین باعث شد تا دقایقی پای درددل این پدر داغدیده بنشینیم.

سی ام خرداد امسال،در حالی که تنها چند روز از جشن تولد پسر 11 ساله به نام سینا صفرقلی می گذشت؛او به همراه خانواده اش برای تفریح به یک پارک در مشکین دشت کرج رفت.پارکی که زمین فوتبال داشت و سینا هم عاشق فوتبال بازی کردن بود.عشق او به فوتبال اینقدر زیاد بود که حتی کیک تولدش هم توپ فوتبال انتخاب کرده بود.

حالا دو ماه است که عکس های سینا درآخرین جشن تولدش با یک توپ ورزشی،در دستان پدر و مادرش خشکیده.نگاهشان روی عکس ها ثابت می ماند و تصویر سینا در میان اشک های بی امان محو و تار می شود.

سقوط تیرک دروازه روی سر سینا صفرقلی

پدر سینا هنوز هم در سوگ فرزندش بغض دارد.با صدای غمبار در حالی که اشک می ریزد تلخ ترین روز زندگی اش یعنی روزی که دلبندش را از دست داد روایت می کند:«آن روز پسرخاله سینا به خانه ما آمده بود که تصمیم گرفتیم برای تفریح به پارک برویم.یک زمین بازی فوتبال هم در پارک بود.سینا که عاشق فوتبال بازی کردن بود،به همراه پسرخاله اش به جمع بچه هایی که در زمین بازی در حال فوتبال بازی کردن بودند پیوست.چند دقیقه ای بچه ها در حال بازی بودند که یکدفعه من دیدم پسرخاله سینا هراسان به سمت من دوید و گفت تیر دروازه روی سر سینا افتاده است.وقتی بالا سر سینا رفتم،فرزندم را در حال خیلی بدی دیدم.از بینی و دهانش خون بیرون زده بود و همان موقع فهمیدم که سینا زنده نمی ماند.اما برای اینکه مادرش یکدفعه شوکه نشود،گفتم که او را به بیمارستان برسانیم.»

پدر سینا در ادامه گفت:«در مشکین دشت فردیس، بیمارستان وجود ندارد.سینا را به یک درمانگاه با امکانات خیلی کم منتقل کردیم.اما چند دقیقه بعد فرزندم جانش را از دست داد.»

سینا صفرقلی پنجمین قربانی سهل انگاری شهرداری مشکین دشت

پدر سینا در ادامه گفت:«پیگیری های قضایی را آغاز کردیم و از شهرداری مشکین دشت شکایت کردم.بعدا متوجه شدم که قبل از سینا 5 کودک دیگر هم دچار سانحه شده بودند و همین تیرک دروازه روی سر آنها افتاده بود.اما آنها جان سالم به در برده بودند.یکی از آنها حتی به کما رفته بود و پدرش میخواست با دستگاه جوش شخصی به شکرانه سلامتی پسرش،تیرک دروازه را جوش دهد.اما وقتی با دستگاه جوش به محل حادثه رفته بود دیده بود که تیرک دروازه سرجایش نیست.ظاهرا آن را مدتی برداشته و مجددا با همان حالت ناایمن سرجایش گذاشته بودند.»

آیا این خبر مفید بود؟