دستگیری خانواده بی آبرو در کرج / 25 نفر دنبال آن ها بودند

به گزارش رکنا، رئیس پلیس آگاهی البرز گفت: خانمی که با همدستی همسر و دخترش با راه‌اندازی یک شرکت کاغذی لیزینگ خودرو از ۲۵ نفر ۳۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، توسط پلیس دستگیر شدند.

محمد نادربیگی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پی ارجاع یک فقره پرونده به پایگاه دوم پلیس آگاهی مبنی بر کلاهبرداری از طریق راه اندازی یک شرکت لیزینگ خودرو با برند ساختگی، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های اولیه محرز شد، خانم کلاهبردار با همدستی همسر و دخترش در قالب یک شرکت لیزینگی با تبلیغ در سایت‌های خرید و فروش کالا در فضای مجازی مبادرت به فروش خودرو با قیمت پایین‌تر از بازار کرده و این افراد در اقدامی کاملاً حرفه‌ای ابتدا برای جلب اعتماد مالباختگان چند خودرو را با قیمت پایین‌تر به آنها تحویل داده و با دادن وعده سود هنگفت و تحویل یک ماهه خودرو مبالغ قابل توجهی را به عنوان پیش پرداخت از نامبردگان دریافت و مدتی در دفتر فعالیت و پس از زمان کوتاهی محل کار خود را ترک و متواری شدند.

دستگیری کلاهبرداران حرفه ای در کرج

رئیس پلیس آگاهی استان البرز اظهار داشت: در ادامه با انجام اقدامات پلیسی، مشخص شد که متهمان پس از انجام کلاهبرداری به یکی از استان‌های غربی کشور متواری شده‌اند که پس از ردزنی دقیق مخفیگاه نامبردگان، اکیپی از کارآگاهان با دریافت نیابت قضائی به آنجا اعزام و هر ۳ متهم را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پایگاه دوم پلیس آگاهی منتقل کردند.

وی با اشاره به اینکه متهمان تاکنون به ۲۵ فقره کلاهبرداری در سطح استان‌های البرز، تهران، قم و… اقرار کرده‌اند، ادامه داد: کارشناسان ارزش کلاهبرداری صورت گرفته را حدود ۳۰ میلیارد ریال برآورد می‌کنند.

نادربیگی تصریح کرد: طمع‌ورزی و کسب منفعت و سود بیشتر، بدون تحقیقات لازم و اعتماد بی جا بستر و زمینه ساز سو استفاده این گونه افراد از شهروندان است و باید در انجام هرگونه معاملاتی مردم هوشیاری و درایت مطلوب به کار بگیرند تا در دام مجرمان فرصت طلب گرفتار نشوند.

آیا این خبر مفید بود؟