آقای بازیگر سرشناس در جستجوی فرشته های ایران! / این قاتل اعدامی را کمک کنید + فیلم گفتگو
حجم ویدیو: 41.98M | مدت زمان ویدیو: 00:05:47

مرد جوان ، قاتل اعدامی است هرچند تا به امروز تلاش ها برای گرفتن رضایت مثمر ثمر بوده است و حالا قاتل اعدامی برای آزادی احتیاج به پرداخت وجه المصالحه دارد. قاتل اعدامی در یک درگیری ناخواسته و بدون نقشه قبلی دست به قتل زد. حالا قاتل اعدامی پیشمان است و چشم انتظار برای آزادی تا دوباره دختر خردسالش را در آغوش بگیرد.حالا بهمن دان و جمعی از هنرمندان برای فراهم کردن مبلغ وجه المصالحه تلاش می کنند تا قاتل اعدامی فرصت دوباره ای برای ادامه زندگی پیدا کند.

اخبار اختصاصی رکنا - کپی رایت

به گزارش رکنا، چندی پیش بود که بهمن دان بازیگر مرد ایرانی به همراه زهرا سعیدی و جمعی از خیرین دست به دست هم دادند تا شرایط آزادی یک زندانی به نام غلام را فراهم کنند. غلام ده سال پیش در جریان یک درگیری لفظی همسرش را به قتل رسانده بود.غلام آزاد شد و حالا بهمن دان به سراغ پرونده جدیدی رفته است. در این پرونده پای مرد جوانی به نام مرتضی درمیان است. مردجوان هشت سال پیش ناخواسته فرد دیگری را قتل رساند . مرتضی پس از دستگیری در دادگاه به اتهام قتل عمد به قصاص محکوم شد. او 8 سال پشت میله های سرد زندان روزگار را پشت سرگذاشت تا اینکه دست سرنوشت باعث شد بهمن دان درجریان پرونده او قرار بگیرد.

همین موضوع باعث شد با بهمن دان بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون کشور گفت و گویی داشته باشیم.

بهمن دان از ماجرای ورودش به این پرونده اینطور می گوید: اصولا برای بررسی پرونده برخی از زندانیان به زندان رجایی شهر رفته بودم که درجریان پرونده مرتضی قرار گرفتم.

وی ادامه داد: بیشتر به سراغ پرونده های غیرعمد می رویم اما برخی از پرونده های عمد با توجه به بررسی های زیادی که انجام می دهیم   متوجه می شویم که فرد زندانی تغییرات زیادی در رفتار وکردار او ایجاد شده است. در این میان تایید مددکاری زندان نیز بسیار حائز اهمیت است.

این بازیگر پیشکسوت ادامه می دهد: در پرونده مرتضی نیز همه این موارد را لحاظ کردیم. مرتضی در طی 8 سالی که زندانی بود تغییرات زیادی در رفتار و کردارش به وجود آورد. با در نظر گرفتن همه این موارد تصمیم براین گرفتیم برای آزادی مرتضی دست به کار شویم.

تلاش برای گرفتن رضایت

با ورود بهمن دان به پرونده مرتضی ،تلاش ها برای گرفتن رضایت از اولیای دم آغاز شد. اما کار به این آسانی نبود. بهمن دان در این باره می گوید: در طی چند جلسه با اولیای دم موافقت شد تا در ازای دریافت 800 میلیون تومان وجه المصالحه از قصاص چشم پوشی کنند.

وی گفت:  پس  از کسب رضایت اولیه از اولیای دم با دیگر دوستان هنرمندم و جمعی از خیرین شروع کردیم به جمع آوری پول برای آزادی مرتضی . تا به حال حدود 450 میلیون تومان جمع شده است و برای جمع آوری بقیه پول هنوز به کمک خیرین احتیاج داریم.

خیرین محترم می توانند کمک های خود را به شماره حساب 701470447191021 و یا شماره کارت 6063737004940589 بانک مهر متعلق به انجمن حمایت از زندانیان به نام رحمان حبیبی مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان واریز نمایند.

 

آیا این خبر مفید بود؟