فوری /  جلوگیری از ورود زنان چادری به جلسه کنکور روی میز دادستان / دستور قضایی صادر شد

ممانعت از ورود زنان چادری به جلسه کنکور در کرمانشاه جنجال ساز شد.زنان چادری وقتی با این برخورد مواجه شدند ابتدا مقاومت کردند اما برای اینکه از کنکور اخراج نشوند پذیرفتند.زنان چادری کرمانشاه با روحیه به هم ریخته پای در کنکور گذاشتند و حالا ممانعت از ورود زنان چادری با جلسه کنکور قضایی شده است.

به گزارش رکنا از کرمانشاه، شهرام کرمی اظهار داشت: اخیرا گزارشاتی به دادسرای کرمانشاه واصل شد مبنی براینکه در برخی حوزه های امتحانی آزمون کنکوری سراسری امسال از ورود داوطلبان چادری به محل آزمون جلوگیری شده است.

وی افزود: انتشار این خبر بازتاب گسترده ای را در فضای مجازی داشت و موجب جریحه دار شدن قلب امت حزب الله و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران گردید.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه تصریح کرد: در این راستا سریعاً دستور رسیدگی به موضوع را صادر کردیم تا صحت آن بررسی شود.

کرمی با تاکید براینکه چنین برخوردهایی در جامعه اسلامی قابل قبول نیست، گفت:  چنانچه این مورد صحت داشته باشد با خاطیان برخورد خواهد شد. 

وی متذکر شد: چنانچه کسانی هم شکایت دارند به دادستانی مراجعه نمایند.

دادستان مرکز استان در پایان به تاکیدات ائمه و بزرگان دین در خصوص لزوم رعایت عفاف و حجاب برای زنان و مردان مسلمان اشاره و بیان کرد: اجازه نمی دهیم در جامعه اسلامی عده ای بخواهند برای کمرنگ کردن واجبات دینی تلاش کنند.

به گزارش رکنا، اوایل هفته جاری، خبرگزاری مهر و رکنا با انتشار گزارشی مبنی بر جلوگیری از ورود زنان چادری به امتحانات نهایی و کنکور سراسری، نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند که درنهایت امروز دادستان کرمانشاه دستور پیگیری داد.

 

آیا این خبر مفید بود؟