چند روز قبل زنی جوان با مراجعه به پلیس از سرقت خودرو و طلاهایش به ارزش یک و نیم میلیارد تومان از مقابل خانه‌اش از سوی دو مرد مسلح خبر داد. پس از این شکایت موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان میناب قرار گرفت.

به گزارش رکنا، سردار «غلامرضا جعفری» فرمانده انتظامی استان هرمزگان در تشریح این خبر بیان داشت: برای شناسایی سریع سارقان مسلح و کشف اموال مسروقه بلافاصله کارگروهی ازکارآگاهان پلیس آگاهی استان و شهرستان تشکیل و با بررسی شیوه و شگرد‌های مورد استفاده سارقان و بهره‌گیری از شیوه‌های پلیسی در نهایت یکی از متهمان ساکن میناب شناسایی و با همکاری مشترک کارآگاهان پلیس آگاهی استان در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

سارق دیگر نیز که مردی ۳۵ ساله است در یکی از روستاهای تابعه حوزه استحفاظی شهرستان میناب شناسایی و دستگیر شد. با توجه به اینکه هر دو متهم از افراد سابقه دار و از سارقان مسلح و به عنف در سال‌های قبل بودند، مورد بازجویی فنی قرار گرفته که پس از روبه‌رو شدن با مستندات موجود به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ارتکاب سرقت اعتراف کردند. با راهنمایی متهمان طلاهای مسروقه که در منزل مسکونی آنها در چاله‌ای یک متری در زیر زمین دفن شده بود، کشف و ضبط شد.

سردار جعفری ارزش طلاهای مسروقه را بنا به نظر کارشناسان مربوطه ۱۵ میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد: در این عملیات یک قبضه سلاح جنگی کلاش و مقادیری طلا و جواهر کشف، ۲ دستگاه خودرو و یک دستگاه موتورسیکلت توقیف و متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟