کتک خوردن کارشناسان اورژانس قزوین / بستری مصدومان در بیمارستان + عکس

ماجرای کتک خوردن کارشناسان اورژانس قزوین چه بود؟

کارشناسان اورژانس پایگاه مولوی که برای نجات جان مصدوم حادثه تصادف در اقبالیه اعزام شده بودند، مورد فحاشی و ضرب و شتم همراهان مصدوم قرار گرفته و راهی بیمارستان شدند.

به گزارش رکنا، در مأموریتی مبنی بر وقوع تصادف در اقبالیه اعلام شد نیروهای اورژانس برای پوشش مأموریت به محل حادثه اعزام شدند که کارشناسان اورژانس پایگاه مولوی که برای نجات جان مصدوم حادثه تصادف در اقبالیه اعزام شده بود، مورد فحاشی و ضرب و شتم همراهان مصدوم قرار گرفته و راهی بیمارستان شدند.

ماجرای کتک‌خوردن کارشناسان اورژانس چه بود؟

رئیس مرکز مدیریت خدمات و فوریت‌های پزشکی (اورژانس) استان قزوین  درباره نحوه وقوع این حادثه دلخراش و غم‌انگیز علیه ناجیان سلامت اظهار داشت: در مأموریتی مبنی بر وقوع تصادف در اقبالیه به پایگاه اقبالیه اعلام شد، پایگاه اقبالیه به‌علت ماموریت دیگری در منطقه خود قادر به اعزام نیرو نبود، به همین دلیل کارشناسان پایگاه مولوی جهت پوشش ماموریت تصادف به اقبالیه اعزام شدند.

سهیل سلطانی اضافه کرد: کارشناسان پایگاه مولوی پس از رسیدن به آدرس اعلام شده، جهت انجام معاینات و آسیب های احتمالی به بررسی مصدوم پرداختند که با پرخاشگری مصدوم و اطرافیانش مبنی بر عدم نیاز به انتقال مصدوم به بیمارستان روبه‌رو شدند.

وی ادامه داد: در پی این برخورد کارشناسان اورژانس اعلام می‌کنند که لازم است مصدوم به علت آسیب وارد شده به بیمارستان منتقل شود که دوباره مصدوم و همراهانش رضایت به انتقال مصدوم به بیمارستان نمی‌دهند. در این هنگام مصدوم و همراهان او اقدام به فحاشی و ضرب و شتم کارشناسان اورژانس می‌کنند که برای نجات جان آن‌ها رفته بودند و کارشناسان اورژانس را مصدوم می‌کنند.

سلطانی یادآور شد:‌ مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قزوین ضمن محکوم کردن این حادثه اعلام می‌کند بی‌شک پاسخ زحمات کارشناسان فوریت‌های پزشکی که در شرایط مختلف با جان و دل در کنار هموطنان عزیز هستند، چنین رفتارها و برخوردهایی نیست.

معاون امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین ضمن محکوم کردن برخورد خشن با نیروهای خدوم اورژانس گفت: بدون تردید این موضوع را از مبادی قانونی و قضائی پیگیری خواهیم کرد و درسی به یاد ماندنی به افراد متعرض به نیروهای اورژانس خواهیم داد تا دیگر شاهد تکرار چنین رفتارهای زشتی در استان قزوین آن هم در ماه رمضان نباشیم.

منوچهر حبیبی با بیان اینکه پرونده این پرخاشگری در دستگاه قضائی باز شده است، افزود: موضوع در قوه قضائیه تحت رسیدگی کامل قرار دارد و همه ما و نیروهای اورژانس هم باید تابع رای و نظر دستگاه قضا باشیم و از بزرگ‌نمایی و کوچک‌نمایی بی‌جهت این موضوع بپرهیزیم.

 به نظر می‌رسد حمله افراد هنجارشکن و عصبی به نیروهای اورژانس که چند روز قبل هم به شکل بدتری در تهران اتفاق افتاده بود، نیاز به برخوردی بازدارنده از سوی دستگاه قضائی استان دارد تا به یک اپیدمی در میان افراد عصبی و هیجان‌زده متاثر از فضای محدود کرونایی تبدیل نشود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

استانداری قزوین , اورژانس ,

آیا این خبر مفید بود؟