دیه و حبس مجازات ساقی مشروبات الکلی در تهران / یک مرد کور شد

رسیدگی به این پرونده از اسفند سال 98 با شکایت مرد ۴۷ ساله‌ای به‌نام بهنام آغاز شد که مدعی بود برای یک میهمانی شبانه از فردی به‌نام سیامک مقداری مشروبات الکلی خریده اما پس از مصرف چشمانش کور شده است.

به گزارش رکنا ، بهنام در تشریح ماجرا گفت: چند روز قبل من میزبان چند نفر از دوستانم بودم و به همین خاطر از پسر جوانی به‌نام سیامک که ساقی مشروبات الکلی است، مشروب خریدم. مشروب را خوردیم و میهمانی که تمام شد پس از ساعاتی متوجه شدم که حالم خوب نیست و چشمانم تار می‌بیند حتی رنگ‌ها را هم تشخیص نمی‌دادم. در ابتدا فکر کردم به‌خاطر مستی است و اگر چند ساعت بخوابم حالم بهتر می‌شود ولی این‌طور نشد و پس از بیدار شدن چشمانم سیاه شده بود و جایی را نمی‌دیدم همان موقع بود که متوجه شدم بینایی‌ام را از دست داده ام. بلافاصله به بیمارستان رفتم و تحت درمان قرار گرفتم اما پزشکان نتوانستند کاری انجام دهند و گفتند به خاطر مصرف مشروبات الکلی تقلبی بینایی هر دو چشمم را از دست داده‌ام و حالا هم از سیامک شاکی هستم.

کوری چشم با مشروبات الکلی

با شکایت بهنام و اطلاعاتی که وی از ساقی مشروبات الکلی داده بود، متهم ۳۷ ساله بازداشت شد. وی پس از دستگیری به فروش مشروبات الکلی اعتراف کرد و پرونده برای رسیدگی به شعبه ۱۲ دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. در جلسه دادگاه شاکی گفت: می‌دانم که متهم من را نمی‌شناخته و دشمنی بین ما وجود نداشته اما مطمئن هستم مشروبی که او به من داده باعث کوری چشمانم شده و برای او درخواست اشد مجازات دارم.

دفاعیات متهم درباره کوری چشم با مشروب

در ادامه متهم در دفاع از خود گفت: من مشروب می‌فروشم ولی مشروب دست‌ساز به بهنام ندادم که مشکل‌ساز باشد. حتی او خودش می‌گوید میهمانانش هم از این مشروبات خورده‌اند چرا هیچ کدام از آنها به چنین مشکلی برنخورده‌اند و تنها چشمان بهنام کور شده است. گمان می‌کنم شاکی به دروغ چنین شکایتی را مطرح کرده است. شاید او بعد از این ماجرا الکل تقلبی خورده و کور شده و حالا هم با طرح این شکایت می‌خواهد دیه چشمانش را از من بگیرد. من اتهامم را نمی‌پذیرم.

با پایان دفاعیات متهم، قضات وارد شور شدند و با توجه به مستندات موجود در پرونده، متهم را به پرداخت دیه و حبس محکوم کردند.‌ آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟