حجم ویدیو: 20.87M | مدت زمان ویدیو: 00:03:17

اطلاعات سپاه فارس در عملیات ویژه سرکرده های باند قاچاق را شناسایی و دستگیر کرد.

به گزارش رکنا،  با تلاش پاسداران گمنام سازمان اطلاعات سپاه فارس سرشبکه‌های قاچاق سازمان یافته دام در استان‌های فارس و هرمزگان دستگیر شدند.

به نقل از اطلاعات سپاه فارس در پی افزایش مشکلات معیشتی مردم و گرانی‌های نامعقول به ویژه برخی از کالا‌های اساسی و پس از اقدامات قابل توجه سازمان اطلاعات سپاه فارس در کاهش نوسانات بازار در استان به ویژه احتکار کالا‌های اساسی و همچنین اراده محکم دستگاه قضا برای برخورد با هر گونه فساد و انحراف اقتصادی، پاسداران گمنام امام زمان(عج) با اقدامات دقیق، فنی و اطلاعاتی گسترده نسبت به شناسایی شبکه سازمان یافته قاچاق دام به کشور‌های حاشیه خلیج فارس اقدام کردند.

6 مرد ایرانی قبل از خروج محموله قاچاق زمینگیر شدند

این تلاش‌ها منجر به دستگیری ۶نفر از سرکردگان شبکه قاچاق احشام به خارج از کشور از مسیر آبی شد. شبکه مذکور، بخشی از دام زنده را از استان‌های دیگر و بخش دیگری را از درون استان جمع‌آوری کرده و با انتقال دام از استان فارس، در دو روستا از روستا‌های استان هرمزگان دپو کرده و بخشی را در نقاطی که قابلیت پهلو گرفتن لنج وجود داشت، به صورت مستقیم و قسمتی دیگر را نیز به یکی از جزایر در خلیج فارس انتقال داده و از طریق قایق به لنج‌هایی که در نقاط صفر مرزی قرارداشتند، انتقال می‌دادند.

این افراد برای برخی از ارتباطات خود برای انتقال دام قاچاق از کشور از تجهیزات ماهواره‌ای استفاده می‌کردند. حجم خروج دام زنده توسط این شبکه در دوماه اخیر ۱۰هزار رأس دام سبک بوده است و با توجه به افزایش قیمت ارز، گردش مالی قابل توجهی را برای اعضای این باند به ویژه سرکردگان این شبکه به همراه داشت.

دستگاه قضایی استان فارس در برخورد با مفاسد اقتصادی به ویژه اخلال در نظام معیشت مردم با همکاری ضابطین قضایی با جدیت به برخورد با مخلان و مفسدان اقتصادی ادامه خواهد داد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟