کشف داروی کرونا در انبار 4 مرد تهرانی / پلیس برملا کرد

 ۷۰ قلم انواع داروهای کمیاب و نایاب بیماران سرطانی و کرونا از دو انبار بزرگ در تهران کشف شد این داروها تاریخ مصرف گذشته بود که توسط 4 مرد در فضای مجازی به فروش می رسید.

رییس پلیس فتا تهران بزرگ از برخورد با فروشندگان دارو در فضای مجازی خبر داد و گفت: در هفته گذشته طی دو عملیات مجزا بیش از ۷۰ قلم انواع داروهای کمیاب از دو انبار بزرگ کشف و ضبط شده است.

"سرهنگ داوود معظمی گودرزی" رییس پلیس فتای پایتخت درباره خرید و فروش دارو در فضای مجازی گفت: هر گونه خرید و فروش دارو در فضای مجازی ممنوع است و هر موضوعی که مرتبط با سلامت مردم است، خط قرمز پلیس است و افرادی را که در این حوزه فعالیت می‌کنند، منطبق با قانون پیگیری می‌کنیم.

به گزارش رکنا، معظمی گودرزی ادامه داد: در این راستا نیز در هفته گذشته طی دو عملیات مجزا دو انبار دارو کشف شده است و بیش از ۷۰ قلم انواع داروهای کمیاب، نایاب، تاریخ گذشته، داروهای انسولین و داروهای مرتبط با کرونا، اعصاب و روان، سقط جنین و داروهای سرطانی کشف کرده ایم.

در این راستا نیز ۴ نفر متهم دستگیر شده‌اند و اقدامات ما کماکان در این خصوص ادامه دارد.

رییس پلیس فتا تهران بزرگ تاکید کرد: به شهروندان توصیه می‌کنیم که به هیچ عنوان داروهای مورد نیاز خود را در فضای مجازی جستجو و تهیه نکنند و حتما دارو را از مبادی رسمی که مورد تایید وزارت بهداشت است، تهیه کنند چراکه ممکن است سلامت‌شان در معرض خطر قرار بگیرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا خرید و فروش واکسن کرونا در فضای مجازی نیز دیده شده است، تصریح کرد: خرید و فروش واکسن کرونا در فضای مجازی موردی مشاهده نشده است، اما داروهای کمیاب مرتبط با کرونا مانند رمدسیور و فاویپیراویر در این فضا خرید و فروش می‌شده است.

به گفته سرهنگ گودرزی تعدادی از این داروها نیز تاریخ گذشته بوده و استفاده از این داروها نه تنها سودی ندارد، بلکه سلامت مردم را به مخاطره می‌انداخته است.

وی در پاسخ به این سوال که وزارت بهداشت درخواست برخورد با فروشندگان قرص‌های سقط جنین در فضای مجازی را داشته است آیا در این زمینه اقدام خاصی صورت می‌گیرد، گفت: ما با نوع دارو کاری نداریم، نگاه ما این است که هر گونه خرید و فروش دارو در فضای مجازی ممنوع است ولو اینکه یک قرص آسپرین باشد و کسی اجازه فروش دارو در فضای مجازی را ندارد و پلیس فتا منطبق با وظایف خود ورود پیدا کرده و موضوعات مرتبط با فروش دارو را پیگیری می‌کند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟