زندان برای عیسی کلانتری بخاطر توهین به امام خمینی (ره)

کلانتری رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست با اتهام توهین به امام خمینی (ره) محکوم شد.

به گزارش رکنا، عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست به اتهام توهین به امام خمینی (ره) به صورت بدوی به ۴ ماه حبس تعزیری و منع عضویت در احزاب و گروه‌های سیاسی به مدت دو سال محکوم شد.

با اتمام رسیدگی به پرونده اتهامات عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در شعبه 26 دادگاه انقلاب اسلامی، نامبرده به اتهام توهین به بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) به صورت بدوی به 4 ماه حبس تعزیری و منع عضویت در احزاب و گروه‌ها سیاسی و اجتماعی به مدت 2 سال محکوم شد.

وی همچنین به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی نیز به پرداخت چهل میلیون ریال جزای نقدی در شعبه 1058 دادگاه کیفری محکوم شد.

اظهارات موهن و نسنجیده عیسی کلانتری در خصوص حضرت امام(ره) و ریشه‌های انقلاب اسلامی در گفتگو با یک رسانه مجازی موجب گلایه و انتقاد دوستداران نظام و انقلاب شده بود.

هیچ حکم محکومیتی برای عیسی کلانتری صادر نشده است

دانشیان، معاون حقوقی رئیس سازمان محیط زیست کشور در شایعه محکومیت عیسی کلانتری گفت  :تا زمانی که حکم قطعی صادر نشود اعلام رسمی آن جرم محسوب می شود. و هیچ حکم محکومیتی برای عیسی کلانتری صادر نشده است.

گفته می‌شود حکم محکومیت وی در اتهام توهین به امام خمینی (ره) فقط جریمه نقدی بوده است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟