جزئیات عملیات انتحاری در تهران / مرد مسلح در تاکسی بازداشت شد + عکس

به گزارش رکنا،سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت روز چهارشنبه گذشته در تشریح این خبر گفت: مدتی قبل فردی به عنوان مسافر سوار بر خودرویی شده و در طول مسیر با یک اسلحه کلت کمری اقدام به تهدید راننده کرده و از راننده می‌خواهد تا با او همکاری کند، اما راننده با هوشیاری موضوع را به پلیس اطلاع داد و سرانجام این فرد در محدوده عوارضی تهران - قم مورد شناسایی قرار گرفت و مأموران اقدام به متوقف کردن خودروی حامل وی کردند.

در گام نخست مأموران پلیس راننده و این فرد را از یکدیگر جدا کرده و حدود نیم ساعت اقدام به صحبت و رایزنی با او کردند اما این فرد بدون توجه به حرف‌های پلیس مدام با نشان دادن ادوات و جلیقه انفجاری همراهش مأموران را تهدید می‌کرد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به حضور یگان و فرمانده « یگان چک و خنثی» به محل، گفت: پس از آنکه صحبت‌ها با این فرد مؤثر واقع نشد، سرانجام یکی از مأموران ما در حرکتی ایثارگرانه و شهادت‌طلبانه و به بهانه تحویل دادن تلفن همراه به این فرد نزدیک شده و او را روی زمین خواباند؛ در ادامه اعضای تیم چک و خنثی وارد عمل شده و مواد منفجره همراه این فرد را خنثی کردند.

عملیات دستگیری این فرد بین 30 تا ۴۵ دقیقه طول کشید. رحیمی در ادامه گفت: این فرد خرابکار که تابعیت ایرانی دارد حدود شش ماه تحت نفوذ معاندین قرار داشته و از سوی معاندین هدایت می شده و قصد خرابکاری در یکی دو نقطه را داشت. این فرد تاکنون سابقه‌ای نداشته اما تحقیقات از وی و همچنین تحقیق برای شناسایی رابطین و دیگر همدستانش در حال انجام است.
وی با بیان اینکه این فرد سلاح، جلیقه انفجاری، مواد محترقه، ریموت و تجهیزات انتحاری به همراه داشت، گفت: از این فرد همچنین، مواد آتش‌زا، خرج‌های مواد منفجره، کلت کمری، دو خشاب و بیش از 30 تیر جنگی کشف و ضبط شد و اکنون متهم در اختیار مقام قضایی قرار دارد و تحقیقات از او در حال انجام است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟