دزدان نقابدار مسلحانه به خانه مرد تنها رفتند/ نقشه سرقت میلیاردی برملا شد

4 مرد که با ترفندی خاص به خانه مرد پولدار رفتند و با تهدید اسلحه وینچستر دست به سرقت میلیاردی زدند در دادگاه محاکمه می شوند.

شش ماه قبل مرد پولداری به نام بهرام با پلیس تماس گرفت و از سرقت شبانه سه مردجوان خبر داد.

وی گفت: من در خانه ویلایی ام به تنهایی زندگی می کنم. مانند هر شب از رستوران غذا سفارش داده بودم که زنگ در به صدا در آمد و من در را برای تحویل گرفتن غذا باز کردم .اما یکباره سه مرد جوان که نقاب داشتند با اسلحه وینچستر وارد شدند . آنها مرا تهدید به مرگ کردند و چند هزار دلار و حدود نیم کیلوگرم طلاهایی را که در خانه داشتم سرقت کردند.

به گزارش رکنا، من گمان می‌کنم آنها از قبل من را می شناختند .چون خیلی زود به محل نگهداری طلا و دلار ها رفتند و نقشه شان را اجرا کردند.

با این شکایت تلاش برای ردیابی دزدان نقاب دار آغاز شد و پلیس از طریق دوربین مداربسته توانست پلاک خودرو دزدان نقابدار را شناسایی کند. با پیگیری های پلیس سرانجام یک مرد معتاد که دو سابقه کیفری در پرونده اش داشت ردیابی و بازداشت شد و به مشارکت در سرقت اعتراف کرد.

وحید گفت : من آن شب در سرقت مسلحانه شرکت نداشتم. سه دزد جوان که قبلا آنها را می‌شناختم سراغم آمدند و از من خواستند تا به عنوان راننده آنها را مقابل خانه ای در شمال تهران برسانم .من در ماشین حدود ۱۵ دقیقه منتظر ماندم و سپس آنها در حالی که کیسه سیاهی پر از پول و طلا داشتند برگشتند و سوار ماشین شدند . من آنها را در محدوده خیابان خزانه از ماشین پیاده کردم و آنها آن شب ۱۵ میلیون تومان به من دادند.

با اطلاعاتی که مرد معتاد به پلیس داده بود ماموران یکی از دزدان سابقه دار را شناسایی کردند. همسر این مرد باردار بود و به خاطر همسرش گاهی اوقات مخفیانه به خانه اش رفت و آمد دارد. به این ترتیب ماموران پلیس در پوشش مامور پست مقابل خانه وی رفتند و به بهانه تحویل دادن بسته‌ای او را مقابل خانه‌اش بازداشت کردند .

ماجرای سرقت شبانه در خیابان خزانه

این مرد دو همدست دیگرش را نیز لو داد .

سه متهم به سرقت شبانه با وینچستر اعتراف کردند و گفتند یکی از آشنایان بهرام نشانی خانه وی را با آنها داده بود .

متهمان گفتند یکی از آشنایان بهرام از وی کینه داشت .به همین خاطر ساعت ورود و خروج وی از خانه و نشانی محل نگهداری پول و طلاهایش را به صورت دقیق به ما داده بود .او می‌گفت اگر به خانه او از دستبرد بزنیم می توانیم پول زیادی به دست بیاوریم .به همین خاطر شبانه به آنجا رفتیم و دست به سرقت .

با اطلاعاتی که دزدان به پلیس داده بودند مرد کینه جو نیز بازداشت شد و گفت اطلاعات خانه بهرام به خاطر کینه ای که از او به دل داشت به دزدان داده بود.

پرونده سرقت مسلحانه با صدور کیفرخواست به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا به آن رسیدگی شود. این در حالی است که بهرام برای چهار دزد جوان و مرد کینه جو که از بستگانش است به خاطر معاونت در این سرقت اشد مجازات خواسته است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟