دستگیری سارقان آدم ربا بعد از شش سال در تهران

دو جوان سابقه دار بعد از شش سال به اتهام آدم ربایی و گروگان گیری دستگیر شدند.

به گزارش اختصاصی خبرنگار رکنا، غروب یازدهم اسفند سال 93 پسر جوان 19 ساله در حالی که با ضربات چاقو زخمی شده بود، شکایت خود را در اداره پلیس ثبت کرد و گفت:«به عنوان مسافر سوار خودرو پراید شدم تا از تهرانپارس به سمت حکیمیه بروم. اما در میان راه مرا ربودند و وادارم کردند از پدرم یک و نیم میلیون تومان پول بگیرم.بعد با کارتم خرید کردند و موبایلم را هم از من گرفتند.سپس در حالی که من را با ضربات چاقو زخمی کرده بودند کنار خیابان رهایم کردند.»

دستگیری سارقان بعد از شش سال

ردیابی برای دستگیری متهم در حالی ادامه داشت که سارقان آدم ربا موبایل را خاموش کرده بودند و سرنخی از آنها در دست نبود.تا اینکه مدتی قبل بعد از گذشت شش سال بالاخره موبایل جوان مال باخته روشن شد و فردی که از گوشی استفاده کرد دستگیر شد.او در اعترافات خود ادعا کرد گوشی را از یکی از بچه محل های خود خریده بود.

با اطلاعاتی که وی در اختیار ماموران قرار داد،مشخص شد فردی که گوشی را فروخته بوده به اتهام سرقت لوازم خودرو در زندان است که او یکی از سارقان آدم ربا بود و به زورگیری از پسر جوان در تهرانپارس اعتراف کرد.

همچنین او همدست خود را هم معرفی کرد و با دستگیری دومین سارق آدم ربا،پرونده برای رسیدگی به شعبه دهم دادسرای نزد بازپرس دشتبان ارسال شد.

آدم رباها در اعتراف چه گفتند؟

دومین سارق آدم که سابقه سرقت به عنف داشت در اعتراف گفت: «آن شب می خواستیم با دوستم برای خوش گذرانی بزم شبانه برپا کنیم اما هزینه شام و حتی پول بنزین را نداشتیم. تصمیم گرفتیم این پول را از مسافرانی که سوار ماشین می شدند بگیریم. وقتی آن جوان 19 ساله سوار خودرو شدیم از سر و وضعش به این نتیجه رسیدیم که وضع مالی خوبی دارد و وقتی داشت با تلفم حرف می زد،از طرز حرف زدنش با دوستانش مطمئن شدیم پولدار است.برای همین نقشه مان عملی کردیم و از او سرقت کردیم.»

متهم دیگرهم اعترافات همدست خود را تائید کرد و به این ترتیب رسیدگی به پرونده در روند قضائی قرار گرفت.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟