سرقت سنگ های 3 میلیاردی تاجر تهرانی / دزدان آشنا بودند

دزدان وقتی برای معامله سنگ های قیمتی به محل قرار رفتند با تهدید چاقو دست به زورگیری و سرقت میلیاردی زدند.

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه "قاسم دستخال" رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران گفت: اوایل دی ماه پرونده ای با موضوع زورگیری مقادیر قابل توجهی سنگ های قیمتی و گرانبها به ارزش 30 میلیارد ریال در کلانتری 104 "عباس آباد" تشکیل که به دستور قضائی پرونده برای شناسایی و دستگیری متهمان و به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران ارجاع و در اختیار تیم مبارزه با سرقت به عنف این پایگاه قرار گرفت.

سرقت سنگ های میلیاردی

وی عنوان کرد: چکیده پرونده نشان از این داشت، شاکی در کار خرید و فروش سنگ های قیمتی بوده که 11 آذرماه، فردی وی را به عنوان کارشناس سنگ های قیمتی، در انجام معامله ای دعوت می کند و در محل قرار، 3 مرد با تهدید سلاح سرد تلفن همراه و کیف حاوی سنگ های قیمتی اش را سرقت و از محل متواری می شوند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی با اشاره به اینکه در تحقیقات محلی از صحنه جرم و پالایش های اطلاعاتی 2 تن از سارقان شناسایی شدند، ابراز داشت: با استعلام سوابق هر 2 متهم مشخص شد از مجرمان سابقه دار بوده و دارای سوابق متعددی در جرایم سرقت، شرارت و کلاهبرداری هستند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با تلاش شبانه روزی کارآگاهان، مخفیگاه یکی از متهمان شناسایی و با هماهنگی های قضائی، وی در مخفیگاهش دستگیر و در بازرسی از آن مکان تعدادی از سنگ های قیمتی کشف و متهم به همراه اموال مکشوفه به پایگاه سوم این پلیس انتقال داده شد.

زورگیری برای سرقت سنگ های گرانقیمت

سرهنگ دستخال توضیح داد: متهم پس از مواجهه حضوری با شاکی به بزه انتسابی معترف و اظهار داشت از طریق یکی از دوستانم مطلع شدم، شاکی که کار خرید و فروش سنگ است و همواره مقادیر قابل توجهی سنگ های قیمتی و گرانبها در کیف همراهش دارد. با نقشه قبلی، در یک قرار صوری با همکاری همدستانم در محل قرار حاضر و کیف حاوی سنگ های قیمتی شاکی را سرقت کرده و سپس سنگ های قیمتی را در بین خودمان تقسیم کردیم.

این مقام پلیسی با اشاره به اینکه دومین متهم پرونده نیز در مخفیگاهش دستگیر و تعدادی از سنگ های قیمتی هم از آن مکان کشف شد، افزود: متهمان با قرار صادره روانه زندان شدند و دستگیری متهم فراری و کشف سایر اموال مسروقه در دستور کار قرار دارد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟