زورگیران میدان آزادی دستگیر شدند

3 مرد قوی هیکل سوار بر پژو مشکی رنگ در نقش مسافر و مسافرکش دست به زورگیری از طعمه هایشان درمیدان آزادی می زدند.

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ "جلیل موقوفه ای" رئیس پلیس پیشگیری تهران گفت: اوایل بهمن ماه جاری شهروندی در تماس تلفنی با مرکز فوریت های پلیسی، از زورگیری سرنشین یک دستگاه خودروی سواری اعلام شکایت کرد و بلافاصله تیمی از مامورن کلانتری 135 آزادی به نشانی اعلامی اعزام و شاکی اظهار کرد، چند دقیقه پیش در محدوده "میدان آزادی" به عنوان مسافر سوار بر خودرو سواری پژو 405 مشکی رنگ با 3 سرنشین شدم. ولی پس از طی مسافتی سرنشین عقب که درشت هیکل بود با تهدید سلاح سرد اموالم را سرقت و من را در همین مکان (چهار راه ایران خودرو) پیاده و بلافاصله از محل گریختند.

زورگیران مسافرکش نما

وی عنوان کرد: بلافاصله ماموران کلانتری آزادی برای دستگیری سارقان وارد عمل شدند و در طرح مهار سارقان آغاز و موفق شدند خودروی متهمان را در اول جاده مخصوص، شناسایی و دستور توقف خودرو را صادر کردند. ولی راننده بدون توجه به فرمان های پلیسی با افزایش سرعت متواری و در نهایت پس از دقایقی، تعقیب و گریز خودرو متوقف و متهمان دستگیر شدند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ابراز داشت: متهمان در تحقیقات پلیسی، صرفا به یک فقره سرقت معترف بودند و اذعان داشتند که فقط همین یک مرتبه مرتکب زورگیری شده اند که با دستور قضائی در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم برای کشف جرایم مشابه قرار گرفتند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهمان در بررسی های دقیق تر توسط کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی به 10 فقره زورگیری به همین شیوه اعتراف کردند، افزود: همچنین متهمان اظهار کردند، اموال مسروقه را در شهرستان "فردیس" به دستفروشان فروخته اند.

سرهنگ موقوفه ای اضافه کرد: با شناسایی مال باختگان توسط کارآگاهان پایگاه پنجم هر 3 متهم با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شدند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟