بازسازی صحنه قتل جوان مشهدی / انتشار یک عکس قدیمی خون به پا کرد + عکس

پس از گذشت 7 روز از وقوع جنایتی هولناک در منطقه منزل‌آباد مشهد، دیروز متهمان این پرونده با دستور مقام قضایی برای بازسازی صحنه جرم به محل جنایت بازگردانده شدند. آن‌ها آنچه در غروب جمعه آن روز گذشته بود را موبه‌مو برای مقام قضایی توضیح دادند، تا پس از ثبت و ضبط آخرین اعترافات متهمان و تکمیل تحقیقات، پرونده به واحد صدور کیفرخواست دادسرای ناحیه 2مشهد ارسال شود.

به گزارش رکنا، واکاوی این پرونده به 6ماه پیش بازمی‌گردد، جایی که جوان مشهدی در تصمیمی عجیب عکسی قدیمی از پسرخاله‌اش را بدون اجازه از آلبوم خانوادگی خارج و در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر می‌کند، بدون اینکه بداند انتشار تصاویر دیگران در فضای مجازی جرم است. مرد جوان با ادبیاتی سخیف و نامناسب جملاتی را زیر تصویر می‌نویسد با این مضمون که این تصویر همان فردی است که خودش را خیلی می‌گیرد و همه ببینید که در گذشته که بوده است. جملاتی که مانند یک چاشنی عمل می‌کند و موجب خشم صاحب عکس می‌شود. اما ماجرا به همین‌جا ختم نمی‌شود و موجب چالشی میان خانواده‌های طرفین می‌شود.

درگیری‌های چند جوان با یکدیگر به همراه کل‌کل و فحاشی موجب بروز کینه میان آن‌ها می‌شود، خانواده‌های آن‌ها نیز با اینکه متوجه ماجرا می‌شوند، اما اقدام مؤثری برای رفع این دلخوری‌ها و کدورت‌ها نمی‌کنند.

در مدت 6ماه این افراد بدون توجه به نسبت فامیلی‌شان رویاروی همدیگر قرار می‌گیرند و خشونت نهفته در وجودشان که با انتشار عکسی قدیمی شعله‌ور شده بود را در نزاع‌های جمعی نشان می‌دهند.

کل‌کلی خونین که به منزل‌آباد رسید

هرچند متهمان و مقتولان که دوبرادر بودند، قبلا با یکدیگر درگیر شده و یک‌بار در منزل پدر یکی از آن‌ها هم اقدام به تیراندازی کرده بودند، اما خشم همچنان بر آن‌ها حکمرانی می‌کرد و آن‌ها برای چندمین بار قرار نزاع می‌گذاشتند هر چند که هر بار یکی از طرفین سر قرار حاضر نمی‌شد.

در نهایت روز جمعه آن‌ها در پی یک قرار دیگر با هم روبه‌رو شدند اما مقتولان که با سمند به محل آمده بودند وقتی متوجه شدند متهمان مسلح هستند، فرار را بر قرار ترجیح داده و از صحنه گریختند.

به رگبار بستن خودرو مقتولان

متهمان نیز با تعقیب آن‌ها چندین‌بار به سمت خودرو مقتولان شلیک کردند. ادامه این تعقیب و گریز درست پس از غروب خورشید به منطقه منزل‌آباد مشهد رسید، تا جایی که در نتیجه تیراندازی‌های بی‌امان سرنشینان خودرو رانای سفید رنگ، باعث شد تا کنترل فرمان از دست راننده خودرو سمند سفید دربیاید و با دیوار یک منزل مسکونی برخورد کند و متوقف شود.

با ایستادن خودرو سمند، متهمان که مترصد فرصتی مناسب بودند، اسلحه به‌دست از خودرو پیاده شدند و خودرو مقتولان را به رگبار بستند و سپس متواری شدند. هر چند 5 ساعت بعد با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی و دستور قضایی متهمان هنگام فرار به سمت مرزهای استان در تربت‌حیدریه دستگیر شدند.

دستگیری 7 متهم

به گفته مقام قضایی در این پرونده 7متهم دستگیر کرده‌اند که 3 نفر به سمت مقتولان تیراندازی داشته‌اند و 2 نفر از افراد در صحنه جرم حضور داشته و 2 نفر دیگر نیز زمینه ارتکاب جنایت را مهیا کرده‌اند. عامل اصلی این پرونده که بنا بر تشخیص پزشکی قانونی شلیک‌های او موجب کشته شدن مقتولان شده است، پسر خاله متوفیان و متولد 1360 است.

این فرد در بازسازی صحنه جرم، تمام جزئیات از انتشار تصویر تا نزاع‌های سریالی را توضیح داد.

قاضی علی‌اکبر احمدی‌نژاد در حاشیه این صحنه بازسازی با بیان اینکه خانواده‌ها می‌توانستند جلوی وقوع این جنایت را بگیرند، بر نقش پیشگیرانه خانواده‌ها در نزاع‌ میان جوان‌ها و اعضای خانواده تأکید کرد.

وی ادامه داد که تحقیقات پرونده در این مرحله تکمیل شده است و به‌زودی با واگذاری پرونده متهمان به دیگر بخش‌ها، کیفرخواست اولیه این جنایت صادر خواهد شد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

محمدجواد ابوعطا

آیا این خبر مفید بود؟