فیلم گفتگو با دزد جسور تهران ! / او خوش شانس هم بود ! + عکس
حجم ویدیو: 47.88M | مدت زمان ویدیو: 00:06:02

دزد جوان به بهانه خرید موتور به محل قرار با فروشندگان می رفت و پس از جلب اعتماد دست به سرقت موتورسیکلت ها زد.

به گزارش خبرنگار حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه هوشنگ کاکاوند رییس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران به خبرنگار رکنا گفت: مدتی قبل ماموران در جریان پرونده های سرقت موتورسیکلت های گرانقیمت قرار گرفتند که در تحقیقات مشخص شد سارق به سراغ افرادی که موتورهایشان را در سایت های اینترنتی آگهی کرده بودند رفته و سپس به بهانه تست موتورسیکلت های فروشی پشت فرمان نشسته و دست به سرقت زده است.

وی افزود: کارآگاهان با اقدامات اطلاعاتی و پلیسی پس از 5 ماه موفق به شناسایی سارق که جوانی تازه کار است شدند و در یک عملیات غافلگیرانه این دزد جوان دستگیر شد که 5 موتورسیکلت سرقتی نیز از مخفیگاه وی به دست آمد.

سرهنگ کاکاوند ادامه داد: متهم موتورهای سرقتی را به یکی از استان های شمال شرقی منتقل می کرد که در همان شهر زمینگیر شد.

سرقت موتور جلوی چشم فروشنده های موتور

یکی از شاکیان پرونده به رکنا گفت: موتور صفر کیلومترم را برای فروش در سایت دیوار آگهی کرده بودم که پس از 10 دقیقه این جوان با من تماس گرفت و خواست برای مشاهده و تست موتور به محل قرار بیاید.

وی افزود: پسر جوان وقتی در محل قرار آمد ابتدا همراه خودم پشت موتور نشستیم و برای اینکه خیالش از فنی بودن موتور راحت شود در خیابان پرسه زدیم و سپس جلوی در خانه مان ایستادم و سارق جوان با چرب زبانی و رفتارهایش اعتمادم را جلب کرد و قرار بود یک قولنامه بنویسیم که پسر جوان با چرب زبانی خواست یکبار دیگر پشت موتور بنشیند که به او اعتماد کردم و پسر جوان در برابر چشمانم موتورم را سرقت کرد.

سارق خوش شانس

یکی دیگر از طعمه های متهم به رکنا گفت: پسر جوان وقتی برای بررسی موتور به محل قرار آمد از من خواست برای تست موتور پشت فرمان بنشیند و من هم چون محل قرارمان در یک مجتمع بود و راهی برای خارج شدن نبود موتور را در اختیارش قرار دادم که پسر جوان با موتور چند دور در شهرک زد که در یک لحظه خودروی پراید وارد مجتمع شد که در ورودی مجتمع باز شد و در همین فرصت پسر جوان با سرعت از شهرک خارج شد و پا به فرار گذاشت.

سرقت به خاطر طمع زیاد

پسر جوان که هیچ سابقه ای در پرونده اش ندارد به خبرنگار رکنا گفت: پس از جلب اعتماد فروشندگان موتور به بهانه تست موتورسیکلت ها پشت فرمان می نشستم و دست به سرقت می زدم.

وی افزود: شغل آزاد و درآمد 6 میلیون تومان به خاطر طمع و رویاهایی که در ذهن داشتم دست تصمیم به سرقت گرفتم و موتورهای سرقتی را به شهرهای شمالی می بردم و به طور مثال موتور 70 میلیون تومانی را به قیمت 7 میلیون تومان به فروش می رساندم .

متهم در پایان گفت: به دست آوردن رویاهایی که در ذهن داشتم با این شیوه و شگرد بی نتیجه بود و ارزشش را نداشت.

بنا بر این گزارش، متهم برای تحقیقات بیشتر به دستور بازپرس پرونده در اختیار ماموران پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران قرار گرفته است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟