زن شیرازی از پلیس 110 چلوکباب با نوشابه خواست / او در خانه گروگان مرد بی رحم بود

یک زن  شیرازی با پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و با شیوه‌ای خاص مشکلش را عنوان و از پلیس درخواست کمک کرد.
به گزارش رکنا، زنی در شیراز با پلیس 110 استان فارس تماس گرفته و اعلام می‌دارد: "سلام، ببخشید بیرون بر، چلوکباب می‌خواهم با نوشابه! "، کاربر ۱۱۰ اعلام می‌کند: "شما با ۱۱۰ تماس گرفته اید و چلوکباب می‌خواهید؟ "

زنی گروگان شوهرش بود

در ادامه این تماس تلفنی، امدادخواه (خانم مورد نظر) می‌گوید: بله، بله، از دیشب تا حالا چیزی نخورده ام و گشنه ام. "، کاربر پاسخ می‌دهد: " آیا شما نمی‌توانید صحبت کنید و فرد دیگری در کنار شما است؟ "، امداد خواه پاسخ می‌دهد: "بله، بله".
در این لحظه کاربر پلیس 110 که متوجه موضوع می‌شود، از او می‌پرسد: "متوجه شدم، مشخصات و آدرس را بفرمایید" و فرد امداد خواه نیز آدرس خود را اعلام می‌کند.
در پایان کاربر ۱۱۰ از امداد خواه سوال می‌کند که "خانم چند نفر هستند، با عدد اعلام کنید. مسلح به سلاح سرد یا گرم هستند؟ " و پاسخ می‌شنود که " نه، نه من خیلی گرسنه هستم، فقط سریع بفرستید. "
کاربر ۱۱۰ به امداد خواه اعلام می‌کند: "بسیار خوب، منتظر باشید" و ....
مراتب به سرعت به کلانتری حوزه استحفاظی آن محل اعلام و اکیپی از مأموران انتظامی جهت بررسی موضوع اعزام می‌شوند.
مأموران در بررسی‌های اولیه متوجه بروز اختلاف خانوادگی شدید بین خانم تماس گیرنده با شوهرش می‌شوند و با تکمیل صورتجلسه، اقدامات بعدی برای معرفی این افراد به مرکز مشاوره و مددکاری معاونت اجتماعی برای حل مشکلشان را انجام می‌دهند.
در بررسی‌های بعدی مشخص می‌شود که خانم تماس گیرنده با تلفن ۱۱۰، به دلیل ترس و واهمه از شوهرش به این شیوه با تلفن ۱۱۰ تماس و پلیس را به یاری می‌طلبد.
نیروی انتظامی همواره در مسیر خدمت رسانی به مردم از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکرده است و این موضوع به شیوه‌های مختلف به اثبات رسیده است.
همانگونه که می‌بینیم در این موضوع نیز با هوشیاری و البته احساس مسئولیت کاربر پلیس ۱۱۰، بلافاصله مأموران انتظامی به محل مورد نظر اعزام شده و موضوعی را که شاید می‌توانست به شکل دیگری پایان یابد، حل و فصل می‌کنند، هر چند از هوشیاری فرد تماس گیرنده با پلیس ۱۱۰ در نحوه اعلام کردن موضوع نیز نباید به راحتی گذشت و همه شهروندان باید به این شیوه آشنایی پیدا کنند تا اگر جانشان در خطر است و احتمال وقایع بدتر وجود دارد بتوانند با این روش و درخواست کمک از پلیس خود را نجات دهند.
امروزه می‌بینیم که سربازان ولایت در لباس مقدس نیروی انتظامی به طرق مختلف، در راه خدمت به مردم سر از پا نمی‌شناسند و با اقدامات خود باعث کسب رضایت مردم و به تبع آن کسب رضایت خداوند متعال می‌شوند.
گاهی یک کار و تصمیم درست به مانند اقدام هوشیارانه این کاربر پلیس ۱۱۰ می‌تواند از بروز یک فاجعه و اثرات نامطلوب آن در جامعه جلوگیری کند، اقدامی که شایسته تقدیر و تشکر استآخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

کدخبر: 645975
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟