زمین ستاد اجرایی فرمان امام را بالا کشیدند

مرد فریبکار با جعل یک سند یک زمین میلیاردی متعلق به ستاد اجرایی فرمان امام دست به کلاهبرداری میلیاردی زد.

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ " علی ولی پور گودرزی " رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران گفت: پرونده ای مبنی بر دستگیری متهم متواری، به پلیس امنیت اقتصادی تهران ارجاع که محتویات پرونده حاوی این بود، مردی با جعل اسناد مالکیت یک قطعه زمین متعلق به ستاد اجرایی فرمان امام در محدوده خیابان هاشمی را فروخته و متواری شده است.

وی بیان داشت: شاکی اظهار کرد، قصد خرید یک قطعه پلاک ثبتی در محدوده جنوب غرب تهران را داشتیم که پس از مراجعه به چندین مشاورین املاک و در نهایت متوجه فروش پلاک ثبتی توسط فروشنده شدم که قیمت مناسبی را اعلام کرده بود.

فروش زمین میلیاردی با سند جعلی

رئیس پلیس امنیت اقتصادی عنوان کرد: شاکی ادامه داد پس از مشاهده اسناد مالکیت فروشنده متصدی مشاور املاک مبایعه نامه ای را تنظیم و مبلغ ملک را به طور کامل پرداخت کرد و سپس برای تنظیم سند به دفتر خانه که از قبل معین شده بود، مراجعه کردم که در استعلام های انجام شده متوجه شدم که سند جعلی و ملک خریداری شده متعلق به ستاد اجرایی فرمان امام است.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کاراگاهان در رصد های اطلاعاتی پیچیده موفق شدند مخفیگاه متهم را در محدوده جنوب غرب تهران شناسایی کنند، افزود: با هماهنگی مقام قضائی تیمی از کارآگاهان به مخفیگاه متهم اعزام موفق شدند در یک عملیات پلیسی فرد کلاهبردار را دستگیر کنند.

وی ابراز داشت: متهم در بازجوئی های اولیه به جرم ارتکابی معترف و کارآگاهان با تکمیل پرونده متهم را به مرجع قضائی معرفی کردند.

این مقام پلیسی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را 20 میلیارد ریال اعلام کرده اند، اضافه کرد: در خرید و فروش اموال منقول و غیر منقول با کارشناسان حقوقی مشورت و از تجربیات و تخصص آنان بهره ببرید.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟